CCITT 7-oji signalizavimo sistema (PSTN ir ISDN

CCITT 7-oji signalizavimo sistema (SS No.7) yra tarptautinė standartizuota kompiuteriu valdomų telefono stočių signalizavimo sistema. Sistema turėjo tikti sujungimų sudarymui, vadybinės ir priežiūros informacijos perdavimui, įskaitant ir SS No.7, o taip pat dar ir kuriant egzotiškas sistemas, pvz., ISDN ar komutuojamųjų grandinių duomenų perdavimo tinklus. Šiuo metu SS No.7 naudojančias signalizavimo sistemas yra įdiegę daugelyje šalių, nors dažnai nacionalinės versijos gali šiek tiek skirtis. Sistema yra optimizuota signalizavimui naudojant 64 kb/s kanalus, nors SS No.7 gali veikti ir analoginiuose lėtesnių bitų srautų kanaluose, o taip pat ir palydovinio ryšio kanaluose.

SS No.7 yra bendrakanalė signalizavimo sistema, tai yra, vienu bendru kanalu yra perduodama daugelio kitų kanalų signalinė informacija. Tatai labai skiriasi nuo daugumos senesniųjų sistemų, kuriose balsui ir signalizavimui būdavo naudojamas tas pats kanalas.

SS No.7 leidžia signalizavimui naudojamą maršrutą pasirinkti visai kitą nei tą, kuriuo sklinda duomenys ar balsas, taigi signalizavimas nebūtinai yra susietas su konkrečiu kanalu. Tinkle SS No.7 naudoja atskirus kanalus, jų visuma sudaro SS No.7 signalizavimo tinklą.

Straipsniai 1 reklama

SS No.7 pranešimų siuntėjai ir gavėjai yra SP (Signalling Points – signalizavimo taškai). Signalizavimo tinklo mazgas, galintis siųsti SS No.7 pranešimus iš vienos jungties į kitą, yra vadinamas tranzitiniu signalizavimo punktu (STP – Signalling Transfer Point).

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *