Baltarusijoje sukonstruotas specialus įrenginys, leidžiantis išsikviesti skubią pagalbą paspaudus į mobilųjį telefoną įmontuotą ypatingą mygtuką.

Įtaisas, kaip pranešė susivienijimo “Apsauga” prie Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos techninių priemonių valdybos viršininkas Michailas Kovaliovas, montuojamas į specialų mobilųjį telefoną. Paspaudus mygtuką, signalas apie žmogaus buvimo vietą palydoviniu ryšiu perduodamas į “Apsaugos” susivienijimo operatoriaus pultą ir į vietą iškart išvyksta milicijos darbuotojai.

Šio įtaiso darbo principas, pažymėjo M.Kovaliovas, toks pat, kaip ir stacionarių skubaus iškvietimo įrenginių, sumontuotų parduotuvėse, administraciniuose pastatuose, butuose. Tačiau šis išradimas pranašesnis tuo, kad “dabar žmogus bus apsaugotas bet kuriuo paros metu, net būdamas ne patalpose”, – pabrėžė jis.

Pasak M.Kovaliovo, šis išradimas neturi analogų. Tiesa, kol kas neišspręstas jo diegimo finansavimo, taip pat specialaus mobiliojo telefono gamybos klausimai. Taip pat nežinia, kiek kainuos toks įrenginys ir naudojimasis juo.

Views All Time
Views All Time
2956
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!