Kadangi realaus laiko balso perdavimo tarnybos buvo tradiciškai palaikomos WAN dėka cirkuliacinės technikos (pvz: T1 multipleksoriai ar ciklinis komutavimas), todėl natūralu sudėti jau esančias technologijas į ATM CBR PVC naudojant ciklišką emuliaciją ir ATM adaptacijos Lygį 1 (AAL1). Tačiau čia yra reikšmingi trūkumai naudojant ciklišką emuliaciją nes perdavimo greitis turi būti pritaikytas šiam duomenų tipui (nepriklausomai ar perduodama naudinga informacija ar ne). Pavyzdžiui T1 1.544–Mbps ciklas reikalauja 1.74 Mbps ATM perdavimo greičio kai duomenis perduodami cikliškai emuliuojant.

Kadangi technologija vystosi, balso perdavimo trūkinėjimas ir daugelis realaus laiko programų gali būti naudojamos žymiai sumažinant tokio pobūdžio informacijos perdavimo kainą dėka VBR-RT ryšį ATM tinkluose.

VBR balso technologija naudoja balso trukinėjimų savybę komunikavimui, kadangi yra tylos periodai kurie gali sąlygoti efektyvumo padidėjimą. Sekantis tylos periodai (pagal svarbumą) yra:

Kada tam tikrame kanale nėra jokių skambučių; vadinasi tai yra kanalas, kuris yra neišnaudojamas ne piko metu (kanalas yra suprojektuotas galimam skambučių blokavimui: naktį visi kanalai gali būti neišnaudojami).

Kada yra skambutis, bet tik vienas asmuo kalba tuo
metu.

Kada yra skambutis, bet niekas nekalba.
Priedas prie nuo perdavimo greičio priklausomam balso kodavimui (pvz: standartinis balsas koduojamas naudojant 64-kbps PCM) galėtų būti T1 ATM interfeisai. Yra kuriamos įvairios suspaudimo schemos (pvz: G720 standartų serija). Darant šias kodavimo schemas dinaminėmis, tinklo operatoriams suteikiama galimybė sumažinti perdavimo greitį tinklo apkrovimo sąlygomis. Pavyzdžiui esant apkrovimui, padidėjęs balso suspaudimo lygis galėtų būti dinamiškai užduotas, tokiu būdu sumažinus perdavimo greitį ir palengvinant apkrovimą sumažinant balso kokybę.

Tolesni būdai pagerinti balso per ATM perdavimą yra balso komutavimo palaikymas SVC. Tai reikalauja interpretuoti PBX signalus ir maršrutizuoti balso informaciją tam tikru adresu. Srauto tvarkymo perspektyvos privalumai yra leidimas prisijungti gali būti taikomas naujoms balso užklausoms; tinklo apkrovimo sąlygomis šios užklausos gali būti nukreiptos per viešuosius tinklus ir nesukelti papildomo apkrovimo.

Views All Time
Views All Time
2521
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!