ATM paremti Ethernet komutatoriai ir ATM darbo grupių komutatoriai plinta per galutinius vartotojus. Plačiausiai naudojamas vietinėse ATM aplinkose standartų rinkinys yra ATM LAN emuliacija (LANE). ATM LAN emuliacija naudojama padarant ATM SVC tinklą rinkiniu virtualių Ethernet/IEEE 802.3 ir token-ring/IEEE802.5 LAN‘ų. Didelis kiekis daugelio egzistuojančių LAN charakteristikų leidžia, kad LAN emuliacija leistų egsistuojančias LAN programas veikti ATM. ATM LAN emuliacijoje didžioji vienalypio LAN duomenų srauto dalis juda tiesiai tarp ATM SVC klientų, kai tuo tarpu daugialypis srautas yra perduodamas serverio funkcionalumo dėka. Tiltai (Bridging) naudojami sujungti realius LAN ir emuliuotus LAN veikiančius ATM tinkle, tuo tarpu maršrutizavimas naudojamas sujungti ATM emuliuotus LAN ir kitus WAN ar LAN.

ATM forumas LANE panaudojimo taisyklėse nurodo du LANE tinklo komponentų tipus prijungtus prie ATM tinklo.

LANE klientai kurių funkcija kaip sistemų, tokių kaip kompiuteriai su ATM interfeisais, kurie dirba kaip failų serveriai; galinių vartotojų darbo stotys ar asmeniniai kompiuteriai; Ethernet ar token-ring maršrutizatoriai palaikantys ATM tinklus; ir maršrutizatoriai, tiltai ir ATM ENS emuliuotose ATM LAN.

LANE serveriai palaikantys ATM LANE servisus konfigūracijos valdymui, daugialypiam palaikymui ir adresų paskirstymui.
LAN emuliacijos tarnybos gali būti įdiegiamos į tuos pačius įrenginius kaip klientai arba ATM tinklo įrenginiai. Komunikacijos interfeisas, LAN emuliacijos vartotojiškų tinklų interfeisas (LUNI), yra padarinys žinučių kurias vartotojai naudoja duomenų (kurių tipas numatomas IEEE 802.3/5 LAN‘uose) perdavimui. LAN emuliacijos tarnybos komponentas, kuris paskirstomas inicializacijos metu (pvz: emulioja terminalo patalpinimą į LAN hub‘ą), yra LAN emuliacijos konfigūracijos serveris (LECS). Jis nurodo klientui jungtis į konkretų LAN emuliacinį serverį (LES), kuris yra LAN emuliacinės tarnybos dalis, kuri atlieka adresų paskirstymą ir registravimą. LES yra atsakingas išdėstant IEEE 48 bitų MAC adresus ir token-ring maršrutų deskriptorius į ATM adresus.

ATM LANE yra daugialypių protokolų elementas ATM (MPOA) architektūroje. Jo darbas yra daugialypių protokolų adresų inkapsuliacija ATM tinkle, automatinis adresų priskyrimas ir maršrutizavimo tvarkymas susijęs su daugialypių maršrutų „šokinėjimu“ ATM tinkluose.

Views All Time
Views All Time
2563
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!