Artėja nuostabi ir graži krikščioniška šventė – Kalėdos.

Šiemet sostinėje Kalėdoms papuoštos dvi eglės – Rotušės ir Katedros aikštėse, planuojama nemažai koncertų, spektaklių. Per didelius vargus Vilniaus savivaldybė kažkaip sukrapštė 949 tūkst. 900 litų ir jie atiteks Kalėdas sostinėje organizuojančiai bendrovei „Concept events & media”. Savivaldybės strategai nusprendė atsisakyti fejerverkų, bet labai daug fejerverkų bus iššaudyta Naujųjų metų naktį. Taigi Kalėdos Vilniuje pirmą kartą bus be fejerverkų.

Per šias Kalėdas kiekvienas galvos savaip. Prunskienė tikriausiai galvos, kodėl ji nepateko į Seimą, Antanas galvos, kodėl pateko, Blinkevičiūtė – kodėl pralaimėjo Šeškinėje, Pavilionienė – kodėl Blinkevičiūtė nelaimėjo Šeškinėje, Valinskas galvos, kad kada nors norėtų būti Prezidentu bei, kad labai jau triukšmauja apsaugos palydos auto kortežas. Kirkilas galvos apie savo senuosius namus. Kubilius galvos apie tai, kaip išgelbėti Lietuvą, o pusė Lietuvos galvos, kodėl balsavo už Kubilių. Pensininkai galvos, kad geriau jau reikėjo balsuoti už Paksą. Paksas galvos, kodėl tiek mažai pensininkų už ji balsavo. Paulauskas galvos kodėl visi balsuotojai jį pamiršo. Karbauskis galvos apie suartas kapinaites ir skandalus stotyje keliančią žmoną.

Liberalai galvos, kodėl jie turi palaikyti visai neliberališkus sprendimus. Zuokas tikriausiai galvos, kad kai jis buvo meras – Vilniuje buvo kiek daugiau tvarkos. Tie, kas balsavo už Imbrasą, galvos, kad Zuokas teisus. Per Kalėdas nebus oranžinių dviračių ir miesto metro. Vairuotojai galvos, kad spūsties Vilniuje visai nemažina už 145 mln. litų įrengta naujoji valdoma šviesoforų sistema. Vladimiras Simonko tikriausiai galvos, kad vieną gražią dieną vaivorykštinis gėjų autobusiukas atvažiuos į Vilnių be problemų. Imbrasas tikriausiai galvos, kad visgi gėjų paradams Vilnius ne vieta.

Žydai tikriausiai galvos, kad kitais metais jiems Lietuvoje sugrąžins visą turtą. Lietuviai, kurie neatgavo dešimtus metus žemės Vilniuje ar Kaune, galvos, kad žemės atgavimas tėra fantastinė pasakėlė, panaši į garsaus rašytojo-fantasto Rėjaus Bredberio istorijas. Valatka galvos apie būsimas Kubiliaus klaidas. O didžiausia, paties Kubiliaus klaida, kaip sakė vienas kaimietis: „kad nepanaikina Kubilius visų tų apskričių”, „kad nesupranta niekaip to, kas aišku ir alaus bambalį sugėrusiam kaimiečiui, kad savivaldybės, o ne apskritis turi rūpintis žemės reikalais. Vitas Tomkus galvos, kad vėl brangs popierius. O man, kaip internetinės žiniasklaidos atstovui, brangstantis popierius neaktualu. Tačiau dėl autorinių sutarčių apmokestinimo didesniu tarifu, jau pradedu gailėtis, kad balsavau už Tėvynės sąjungą ir Kubilių.

Prekybininkai tikriausiai eilinį kartą galvos, kaip paskaninti vartotojų maistą skonio ir aromato stiprikliu E621. Neseniai pats pirkau keptą vištą „Iki” prekybos centre. Graži višta buvo, tik va, kad su konservantais – tai ir man naujiena. Su konservantais šiemet dar neteko matyti kepto kalakuto, bet „Arvi kalakutai” apyvarta, tikiu, prieš Kalėdas būtinai pakils. Tikriausiai prekybininkai jau nebemoka iškepti kalakuto be konservantų? Tai – nacionalinių Kalėdų ypatumas, o nacionalinių Kalėdų ypatumai tęsiasi.

Per „LNK” tikriausiai bus transliuojamas „Žydrasis žiburėlis Seimas”. Nors transliacija bus netiesioginė – tikriausiai, prieš dvi savaites sumontuos „LNK” studijoje Šeškinėje. Valinskas tikriausiai vaidins Seimo pirmininką, Uspaskichas – Agurkichą, Antanas – save patį.

TV tikriausiai rodys „Peles” ir „Dviratininkus”, neblaivų-blaivų „Šapranauską”, „Dzyn”, „Bukiausius visuomenės Top 10-tukus” ir kitas kaimo „runkelių” žiūrimiausias laidas. Ir būtinai „LNK” rodys niekam nematytą, nuostabiąją komediją – „Policijos akademiją”. Bijau, kad „LNK” Kalėdų naktį dar parodys labai jau nešvankaus turinio 1979 metų „Kaligulą”, tačiau kažkada per Naujuosius metus tuo jau nustebino pasaulį, tad gal tai – Naujųjų Metų nakties ypatumas. Per „Baltijos TV” rodys nepakartojamą rusišką spektaklį „Figaro vedybos”. Neatsiliks ir TV3 su mažai kam irgi matyta, įspūdinga komedija visai šeimai „Vienas namuose”. Ir rodys per televizorių tikriausiai tą patį, kaip ir dešimtus metus iš eilės. O užsienyje per Kalėdas geriausiu laiku rodo aukšto lygio Kalėdinius koncertus su pasaulinio lygio žvaigždėmis, tačiau tai – jau nebe nacionaliniai ypatumai.

Per televizorių, greičiausiai, eilinį kartą Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus pamirš pasveikinti tautą su Naujaisiais metais, bet per Kalėdas sveikinimas tikriausiai, kad bus.

Į Vilniaus oro uostą iš lėktuvų suplūs pusgirčių kaimiečių minios iš Airijos, Ispanijos, Londono ir t.t.

Atskris krūvos senukų iš Čikagos su dideliausiais krepšiais, kuriuose bus krūvos lūpdažių po 1.5 JAV dolerio, pėdkelnių po 2 dolerius, bei visokio kitokio gėrio po 1,5-3 dolerius.

Akropoliuose trinsis mažvaikių minios ir reikalaus iš mamų dovanų. Mamos verslininkės galvos, kad už šimtą litų įmanoma vaikui kompensuoti per metus nespėtą parodyti dėmesį.

Kaimiečiai tikriausiai galvos apie Kalėdinį bambalį. Ir kokios gi kaime Kalėdos be „Ryklio” bambalio gali būti?

Kaimynas rusas tikriausiai galvos apie tai, kaip susiveikti ganėtinai dideli kiekį „Vodkos” ir raketinių šovinių.

Kiemo vaikai tikriausiai pirks daug petardų. Kaimynė eilinį kartą šiūruos laiptinės langus.

Darbininkai tikriausiai galvos apie panaikintą šventinių dienų perkėlimo-kompensavimo mechanizmą.

Per Kalėdas, kas pyksis, kas taikysis. Kiekvienas gyvens vis savaip.

Parduotuvėse, kas ieškos molinio angeliuko, o kas „Fabrikant” deimantų vėrinių.

Bent jau per Kalėdas prekybininkai tikrai trins rankutes dėl išaugusios apyvartos ir padidėjusių pelnų.

O kieme per Kalėdas miauks alkani katinai. Pro langą matysis daug skubančių žmonių.

Vėliau laukia ekonominis sunkmetis. Viskas tik blogės, greičiausiai, kainos eilinį kartą pakils.

Ir pabaigai, nepaisant visko, gera žinia – nacionalinės Kalėdos visgi bus.

Views All Time
Views All Time
4681
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!