Kalėdinių renginių sostinėje programa

Kalėdų eglės įžiebimas

Katedros a.

2008 m. lapkričio 29 d. 19.30 val.

Kalėdų eglė Katedros aikštėje vadinama nacionaline šalies egle. Jos įžiebimas skelbia šventinio periodo Vilniaus mieste ir visoje šalyje pradžią. Tradiciškai eglė įžiebiama įspūdingo vaizdo ir garso reginiu, skirtu vilniečiams ir miesto svečiams. Tūkstančiai žiūrovų, susirinkę Katedros aikštėje žiemos pradžią pasitinka ne tamsoje, tačiau įžiebdami šviesą.

Šiemet pirmą kartą įžiebimo spektakliui pakviesti svečiai iš užsienio. Tai – didelio masto lauko reginius kurianti cirko trupė iš Prancūzijos „Transe Express”. Vilniuje trupė Kalėdų šventes pradės įspūdingu oro akrobatų pasirodymu. Įžiebimo renginyje žadama kaip niekad iki šiol daug šviesos, žaismo ir stulbinančių specialiųjų efektų. Atsargiai – šios Kalėdos užgniauš kvapą!

Rengėjas „Concept events & media”
Tel. +370 5 233 3930

Linksmasis Kalėdų autobusas

2008 m. gruodžio 6 – 28 d.

Šiemet Vilniuje pirmą kartą šventinę Kalėdų nuotaiką skleis mobilus linksmasis Kalėdų autobusas. Tai – kalėdinė nuotaika, sutelkta viename šventiniame autobuse, galinčiame pasiekti net atokiausius miesto kampelius. Autobusas svečiuosis 21 seniūnijoje – kiekvienoje jų papildys šventines programas, dovanos siurprizų ir gerą nuotaiką. Šios Kalėdos aidės visame mieste!

Rengėjas „Concept events & media”
Tel. +370 5 233 3930

Kalėdų muzikos aidai Vilniaus bažnyčiose

2008 m. gruodžio 20 d. – 2009 m. sausio 4 d.

Muzika Vilniaus bažnyčiose žiemos švenčių metu – tai dar viena graži Kalėdų Vilniuje tradicija. Tai – daugiausia nemokamų koncertų ciklas, siūlantis pasiklausyti įvairios muzikos – daugiausia Advento meto nuotaikos kūrinių. „Kalėdų muzikos aidus” organizuoja operos solistė Sigutė Trimakaitė, koncertuose dalyvauja garsūs lietuvių solistai ir muzikos atlikėjai. Šiais koncertais norima profesionaliąją muziką priartinti prie žmonių, suteikti galimybę koncertus pamatyti visiems – nepriklausomai nuo pajamų, socialinių grupių ar kitų aplinkybių.

Gruodžio 20 d.

Sigutė Trimakaitė (sopranas), Jonas Sakalauskas (baritonas), Irmantas Andriūnas (birbynė), Sonata Mikulė (fortepijonas) ir kt.
Fotografijos paroda (Jurgita Trimakaitė).
Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12)

Gruodžio 26 d.

Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Justas Dvarionas (vargonai) ir kt.
Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia (Sėlių g. 17)

Gruodžio 26 d.

Živilė Survilaitė (vargonai), Raimundas Simanavičius (saksofonas) ir kt.
Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia (Kalvarijų g. 329)

Gruodžio 26 d.

Arūnas Malikėnas (baritonas), Vytenis Gurstis (fleita), Virginija Survilaitė (vargonai) ir kt.
Pavilnio Kristaus Karaliaus bažnyčia (Švarioji g. 3, Pavilnys).

Gruodžio 28 d.

Algirdas Bagdonavičius (tenoras), Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Arūnas Staškus (vargonai).
Šv.Teresės bažnyčia (Aušros vartų g. 14)

Gruodžio 28 d.

Sigutė Trimakaitė (sopranas), Laima Šulskutė (fleita) ir kt.
Šv. Mikalojaus bažnyčia (Šv. Mikalojaus g. 4)

Gruodžio 28 d.

Irena Milkevičiūtė (sopranas), Rūta Blaškytė (vargonai) ir kt.
Šv. Rapolo bažnyčia (Šnipiškių g. 1)

Gruodžio 28 d.

Instrumentinis ansamblis „Subtilu-z”:
Laurynas Vaitkus (bosinė birbynė), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas), Povilas Velikis (akordeonas), Vytautas Švažas (perkusiniai mušamieji) ir kt.
Šv. Antano Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia, (Maironio g. 10)

Sausio 3 d.

Mindaugas Jankauskas (tenoras), Linas Dužinskas (vargonai) ir kt.
Šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčia (S. Daukanto a. 1)

Sausio 4 d.

Robertas Beinaris (obojus), Jūratė Landsbergytė (vargonai) ir kt.
Vilniaus Arkikatedra Bazilika (Katedros a. 1)
Rengėjas „S.T. ir Ko”.
Meno vadovė Sigutė Trimakaitė, tel. +370 610 49010

Kalėdų koncertas žmonėms su klausos negalia

Šv. Jonų bažnyčioje

2008 m. gruodžio 19 d. 19 val.

Jau kelerius metus Vilniuje, miestui besirengiant žiemos šventėms, Vilniaus universiteto akademinis mišrus choras rengia ypatingą ir unikalų renginį – dovaną tiems, kurie gali daug daugiau nei įprasta manyti. Tai – dovana ne tik tiems, kuriems, kaip manoma, muzikos džiaugsmą patirti sunkiau. Šis koncertas dovanoja ne tik šilumą, tačiau ir supratimą visiems žmonėms – nieko nėra neįmanomo.

Rengėjas VU Akademinis mišrus choras.
Choro prezidentas Jaronimas Jankauskas, tel. +370 687 28901

Akcija „Dovanų bankas”

Rotušės a.

2008 m. gruodžio 21-28 d.

Šiais metais „Kalėdos sostinėje” dovanoja dar vieną naujieną. Keičiatės dovanomis draugų rate? Ar norite iš tiesų netikėtai nustebinti artimą žmogų? Ar tiesiog parodyti dėmesį pažįstamiems? „Dovanų bankas” padės jums dovanas įteikti išradingai. Atneškite dovanėlę prie Kalėdų eglės Rotušės aikštėje, o mes susisieksime su jos gavėju ir Kalėdų dieną pakviesime dovanėlę atsiimti.

Rengėjas „Concept events & media”, tel. +370 5 233 3930

Prakartėlės šventinimo iškilmės

Katedros a.

2008 m. gruodžio 24 d. 22 val.

Prakartėlė – tai Šv. Kalėdų simbolis. Kaskart ji primena svarbiausias vertybes, kurios švenčiamos ir Kalėdų švenčių metu. Tai – šeima, meilė artimui, supratimas, vienybė, viltis ir naujos pradžios dovana. Kasmet Kūčių vakarą šias vertybes vilniečius ir miesto svečius kviečiame švęsti drauge, dalyvaujant Prakartėlės šventinimo iškilmėse Katedros aikštėje.

Rengėjas Vilniaus arkivyskupija, tel. +370 5 261 0731

TV Bokšto įžiebimas

2008 m. gruodžio 25 d. 16 val.

Eilę metų Vilnius didžiuojasi įžiebdamas aukščiausią Kalėdų eglę Baltijos šalyse. Tai – Televizijos bokštas, tapęs projekto „Tūkstantmečio šviesa” šerdimi.

Rengėjas „Švenčių studija”, tel. +370 5 233 7701

Šventinis Kalėdų koncertas

Rotušės a.

2008 m. gruodžio 26 d. 19.30 val.

Kalėdų Vilniuje nebegalima įsivaizduoti be šventinio koncerto Rotušės aikštėje. Tai – linksmas renginys visiems, kas pakilę nuo šventinių stalų nori patekti į švenčiantį miestą. Vilniaus širdyje rengiamame koncerte dalyvauja žinomi Lietuvos atlikėjai, pasirengę skleisti linksmą nuotaiką visiems susirinkusiesiems. Nesvarbu koks būtų oras – šokant pagal linksmą muziką Kalėdos bus šiltos.

Rengėjas „Concept events & media”, tel. +370 5 233 3930

Kalėdų koncertas žmonėms su regos negalia

Šv. Jonų bažnyčioje

2008 m. gruodžio 28 d. 18 val.

Taurios idėjos nemiršta – joms lemta plisti. Taip išsiskleidė ir Kalėdų koncerto žmonėms su negalia idėja. Pastaruosius trejus metus „Kalėdų sostinėje” programoje buvo rengiamas koncertas žmonėms su klausos negalia. Dabar programą papildo dar vienas koncertas – tiems, kurie šilumą ir šviesą mato kitaip, mato jautriau – mato širdimi.

Rengėjas VU Akademinis mišrus choras.

Choro prezidentas Jaronimas Jankauskas, tel. +370 687 28901

Trijų karalių eisena ir vaidinimas

Katedros a.

2008 m. sausio 6 d. 16.30 val.

Kalėdų švenčių maratoną pabaigs eisena Vilniaus gatvėmis, kurios kulminacija tradiciškai bus vaidinimas – Trijų karalių apsilankymo inscenizacija.

Sausio 6 d. teatralizuota eisena Vilniaus senamiestyje daugeliui miestiečių yra tapusi neatskiriama tradicija – tai paskutinis šventinio periodo renginys, kviečiantis drauge linksmai palydėti Kalėdų šventes. Eisena, kurios centre – spalvingais kostiumais pasipuošusios Trijų karalių ir jų palydos figūros, ypač mėgstama vaikų.

Rengėjas „Concept events & media”, tel. +370 5 233 3930

Views All Time
Views All Time
3722
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!