“STIKLOPLASTIKAS” – GERIAUSIAS “DRABUŽIS” LANGAMS

FGK – fiberglass composit. Tai kompozicinė medžiaga, sukurta Kanadoje dar prieš 25 metus. 70% jos sudaro stiklo pluoštas, o kietumo jai duoda specialūs termoaktyvūs sakai, kurie veikia kaip rišamoji medžiaga. Kasdieniniame gyvenime tokia medžiaga vadinama stikloplastiku. Vakaruose ją jau seniai naudoja aviacinėje, automobilinėje bei kitose pramoninėse srityse. Sunku patikėti, tačiau būtent iš FGK pagamintas lenktyninio automobilio „Ferrari” kėbulas. Iš jo gaminamos jachtos, kosminių aparatų detalės ir kita.

Technologijos pradininkas – kanadiečių firma Inline Fiberglass Ltd. įsteigė masinę FGK profilių, langų, durų, biuro pertvarų gamybą.

Tuo laiku lietuvių rinkoje jau buvo daug kokybiškų prekių vokiečių, italų bei prancūzų gamintojų. Ir lietuviai mielai naudojosi tokių firmų paslaugomis, pamiršdami jog Europoje klimatas kai kur skiriasi nuo mūsiškio.

Iš čia ir daugelis stikloplastiko pranašumų. Pagal patvarumą jis geresnis nei plienas, o tai leidžia gaminti langų rėmų rišinius tik 3,5 cm storumo. FGK šilumos laidumas beveik kaip medienos. Tokiems langams nebaisūs nei šaltis, nei karštis, jie laisvai atlaiko temperatūras nuo -70 iki +70ºC. Plastikas ir metalas aukštos temperatūros veikiami išsiplečia, žemos temperatūros veikiami – susitraukia. Stiklas į tokia deformacijas reaguoja penkis kartus mažiau. Rezultatas – paprastas profilis „vaikšto”, deformuojasi ir net skilinėja, o stikloplastikui nieko! FGK ir stiklas labai artimi savo fiziko-mechaninėmis savybėmis, tai yra – suderinami.

Stikloplastikas nebijo ir ultraviolėto spindulių. Įkaitus, jis neskleidžia nuodingų medžiagų, kaip kiti profiliai. Absoliutus ekologiškas švarumas – dar vienas šios medžiagos pranašumas.

FGK turi iki 4000 atspalvių. Todėl gali būti parinktas prie įvairių sienų, baldų.

Stumdomieji rėmai yra visiškai hermetiški specialių dvigubų šepetinių kompresorių dėka. Galima būti ramiam: jei langai uždaryti – nei dulkės, nei vanduo, nei šaltis neįsibraus į vidų. Žiemą šeimininkai neturės hermetizuoti ir šiltinti langus bei duris.

Profiliai gaminami iš stiklo pluošto – nuostabios gamtinės medžiagos: ekologiškos, patvarios bei ilgalaikės.
O dabar grįšime į straipsnio pradžią ir pakalbėkime apie kainą. Vienas atidarinėjančių langų m² įstiklinimo kainuoja vidutiniškai $150 ir apie $60-70 – neatidarinėjantiems langams.

Reikia pridurti, jog FGK profiliai atitinka reikalavimus, reiškiamus gimtaisiais normatyvais analogiškai produkcijai, o kai kuriais reikalavimais net pralenkia juos.

Views All Time
Views All Time
2728
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!