| |

Mūsų namai

Nuo to kaip mes organizuojam savo namą, priklauso mūsų gerovė ir tolimesnis gyvenimas. Bet kaip elgtis, jei jūs nežinot kas yra remontas ir „su kuo jis valgomas”? Tokiu atveju mes jums padėsime ir papasakosime apie visas remonto stadijas.

Pirmieji žingsniai

Jūs jau subrendot buto remontui. Būtina apsispręsti: „Ko aš noriu? Kokiais aš noriu matyti savo namus?” Be to, šiame etape reikia nuspręsti kokią pinigų sumą jūs pasiruošę išleisti. Atminkite „auksinę” taisyklę: sąmatos sumą reikia dauginti iš dviejų – gausite sumą kurią realiai teks išleisti. Visada atsiranda daugybę nenumatytų darbų bei išlaidų.

Straipsniai 1 reklama

Kam patikėti savo namus?

Būtina rasti specialistų, kuriais galėsite pasitikėti. Tam kad juos surasti, galima neskubant skambinti į statybines kompanijas bei firmas. Arba ilgai skaityti žurnalus, kur pateikti skirtingų interjerų nuotraukos. Tačiau geriausias būdas yra surasti rangovą – apklausti draugus ir pažįstamus, kurie jau praėjo per visas panašaus pobūdžio sunkumus.

Savo minčių, norų, idėjų išraiška.

Pagaliau jūs suradote rangovą, kuris atliks remontą jūsų bute. Specialistas atliks visus reikiamus matavimus, įvertins patalpų būklę, jų paskirtį, išsiaiškins jūsų pageidavimus. Svarbiausia, kad jūs galėtumėte žodžiais išreikšti savo būsimo buto įsivaizdavimus.

Po šių veiksnių sudaroma sąmata. Būtina iš karto aptarti: kas teiks medžiagas – jūs arba rangovas, o galbūt jūsų parinktas dizaineris.

Statybinių kompanijų darbuotojai siūlo tai leisti daryti rangovui.

Pirma – tai leis jums sutaupyti, nes medžiagos perkamos didmenomis, o todėl ir pigiau. Antra – jums nereikia galvoti kur nupirkti? ką? kiek? Jums tenka tik malonios pareigos parinkti tapetus, plytelių spalvą, kt.

Jei jūs kreipsitės į dizainerių kompaniją, jums suteiks kvalifikuotą dizainerį, kuris yra kartu ir menininkas, architektas, konstruktorius bei technologas. Toks specialistas sukurs naują interjerą pagal jūsų pageidavimus, parinks stilių remiantis jūsų skoniu. Be to dizaineris naudos nebrangias, bet aukštos kokybės medžiagas.

Svarbus etapas – sąmatos suderinimas.

Remonto kaina svyruoja nuo 50 iki 250 sutartinių vienetų už 1m², priklausomai nuo buto būklės ir jūsų norų.

Remontą galima paskirstyti į:

1. „Baltinti – dažyti”. Lubos, sienos, grindys dengiamos nauju sluoksniu nenuimant senojo. Už 50 – 70 sutartinių vienetų už 1m² jūs galite atnaujinti savo namus.

2. Vidutinio lygio remontas, kurio apytikrė vertė yra 90 – 130 sutartinių vienetų už 1m². Čia įtrauktas sienų išlyginimas tinkavimu, kas paverčia jas lygiomis. Tapetų klijavimas. Lubos (jei reikia) glaistomos, dažomos emulsiniais dažais. Brangesnis variantas: lubos tinkuojamos (tampa lygiomis), arba yra įrengiamos apkalamos lubos. Betoninės grindys išlyginamos ir yra dedama nauja grindų danga (linoleumas, kiliminė danga, kt.). Jei tai parketas, tokiu atveju išvalo ir dengia laku.
Santechnikos remontas (maišytuvų, nuotekų ir lanksto tiekimo pakeitimas) bei elektrikos (lizdų, jungiklių bei šviestuvų pakeitimas), kambarinių durų keitimas taip pat yra įtrauktas į vidutinio lygio remontą.

3. Brangus malonumas – vadinamasis euro-remontas, kurio vertė nuo 250 sutartinių vienetų už 1m² ir neturi ribų.

Jo pagrinde yra visiškas sienų, grindų bei lubų išlyginimas. Čia įtrauktas pilnas santechnikos pakeitimas, visos elektros linijos perplanavimas bei pakeitimas, langų ir durų įmontavimas.

Pamatę galutinį sąmatos skaičių, jūs paklausite savęs: „Kaip galima sutaupyti?” Pirma – nereikia daryti nereikalingų operacijų. Jeigu užtenka glaistyti sienas, nereikia jų tinkuoti. Antra – pagal galimybės keisti užsienio gamintojų medžiagas savos šalies gamintojais. Pavyzdžiui, plytelių klijus, tinkavimo mišinius, glaistus, lakus, dažus galima pirkti iš lietuviškų/rusiškų gamintojų, kurie visai neblogesni už užsienio gamintojų produkciją. Tačiau, jų kaina yra žymiai mažesnė.

Garantijos

Sąmata aptarta, o jus domina kiek jūsų butas išliks tokios būklės. Rangovas duoda garantijas savo darbams tik tokiais atvejais, jei jūs sutinkate su pasiūlytų darbų sąrašų, nemažinant pilno techninio rato. Jei jūs visgi nusprendėte mažinti reikalingų darbų sąrašą, bandant sutaupyti technologijose, tokiu atveju atlikėjas nėra atsakingas už remonto kokybę.

Darbas

Reikia atminti, jog kiekvieno buto remonte gali iškilti nenumatytų dalykų, kurie gali atidėti objekto darbų pabaigą. Užsakovas turi kontroliuoti remontinių bei statybinių darbų atlikimo procesą. Tik ilgi aptarimai leidžia suprasti užsakovo individualumą bei maksimaliai pritaikyti namus jo poreikiams.

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *