Jei buto gyventojai darbštūs ir kruopštūs, tai paprastai jis greitai baigiamas ir viskas net blizga. Priešingu atveju remontas tampa lyg šeimos narys ir ilgam apsigyvena jūsų bute: šiukšlina, savivaliauja, egoistiškai atima laiką.
Jei buto remontas kosmetinis ir jį atliekate patys, vertėtų visus darbus suskirstyti etapais: vonia, virtuvė, prieangis, kambariai. Seka nesvarbi, svarbiausia visko iškart nepaversti griuvėsiais – vėliau nesugebėsite visko rekonstruoti. Rekomenduotume pradėti nuo kambarių. Pirmiausiai pirmomis remonto dienomis daugiau entuziazmo, antra – jei virtuvėje ar prieangyje vyraus chaosas, bent jau miegoti galėsite kaip žmonės.

Ar verta prieš pradedant darbus išnešti visus baldus? Atsakymas į šį klausimą priklausys nuo to, kuo ruošiatės baltinti lubas. Baltinimo pėdsakus nuo stalo ir grindų nesunku nuvalyti drėgna servetėle. Vandens emulsijos lašus sunkiai nuplausite net naudodami tirpiklį. Beje, mūsų nuomone, lubas geriausia dažyti vandens emulsijos arba vandens dispersijos dažais. Ne kreida. Deja, jei prieš tai viskas buvo baltinta kreida, dažai prie tokio paviršiaus nekibs. Lubas reikia arba plauti, arba baltinti iš naujo. Jei nėra noro lubų plauti, šveisti ir gramdyti, baltinkite iš naujo.

Kita vertus, švarias lubas galima dažyti. Dažymo procesas nėra sudėtingas, bet ganėtinai nuobodus. Teisingiau – trigubai nuobodus, nes vieno dažų sluoksnio neužteks. Norėdami, kad lubos būtų lygios ir be nutekėjimų, laikykitės ant dažų indelio nurodytų laiko tarp dažymo intervalų. Jei parašyta, kad kas tris valandas, tiek ir laukite. Laukdami pagalvokite, ar būtinai lubos turi būti tik baltos? Balta – neutrali spalva, bet neutrali gali būti ir šviesiai pilka. Jeigu neplanuojate sienų daryti labai ryškių, pamėginkite lubų dažus tonuoti pagal tapetų arba baldų, jei jie vienspalviai, atspalvį.

Tapetai. Paprastai juos būna sunkiau nuimti negu klijuoti. Dažniausiai tapetai plėšiami sausi, likusios atplaišos nugramdomos mentelėmis. Paskui, kai sienos ištepamos klijais, nenuplėšti tapetų likučiai staiga patys prilimpa prie volelio. Paaiškėja, kad atliktas dvigubas darbas. Tapetus patartume gerai sudrėkinti – jie plėšis labai lengvai. Plėšdami šlapius tapetus nuo standartinio kambario sienų užtruksite apie keturias valandas. Nauji klijuojami dvigubai ilgiau.

Dabar labai populiarūs flizeliniai tapetai, mat juos galima greičiau klijuoti, nes užtenka klijais sutepti tik sieną. Antra, jie platūs ir penkių metrų pločio sienai užteks penkių tapetų juostų. Be to, jie nebrangūs. Beje, pigiausių flizelinių ir dažyti skirtų tapetų verčiau neimti, jei nesiruošiate jų dažyti. Nudažyti jie atrodo puikiai, bet nedažyti neteiks jums jokio estetinio pasitenkinimo, bus matyti visi sienos nelygumai ir, gali būti, kitas remontas bus reikalingas greičiau, negu tikitės. Reikalas tas, kad šie faktūriniai tapetai pusiau permatomi.

Renkantis tapetus reikia atlikti du dalykus. Pirma, perbraukti faktūrą delnu ir įsitikinti, kad jums malonu ją liesti. Tai ne šiaip užgaida. Juk tapetai – jūsų sienų drabužis. Jei jums bus nemalonu juos liesti, namuose jausitės nejaukiai. Antra – kiek galima plačiau išvynioti ruloną ir įsivaizduoti šį piešinį arba ornamentą ant visų keturių savo buto sienų. „Puikus” piešinys arba „žavinga” spalva gali gražiai atrodyti rulone, bet siaubingai ant jūsų buto sienų.

Jei nesugebėjome jūsų įtikinti nudažyti lubas šviesiai pilka spalva, paeksperimentuokite nors su tapetais. Tarkim, paimkite dviejų rūšių – tamsius ir šviesius, ir kontrastiškai išklijuokite lygiagrečias sienas: dvi vienais, dvi kitais. Kiekvienai sienai galima paskirti skirtingą vaidmenį. Tamsias galima padaryti kabineto dalimi ir pastatyti prie jų stalą ir knygų spintas, šviesias – miegamojo dalimi, pristūmus prie jų lovas ir spintą. Nebijokite eksperimentuoti. Tapetus galima išklijuoti per vieną savaitgalį, o maloniai ir patogiai jausitės keletą metų. Jei netyčia šį savaitgalį persistengėte, kitą visada galima pakartoti. Paprastai taip nebūna, bet tokia mintis nuramina tuos, kurie radikaliai keičia savo buto interjerą.

Tai tėra tik bendro pobūdžio pastabos, kurios, jei į jas įsiklausysite, net ir buto remontą pavers ganėtinai įdomiu ir intriguojančiu užsiėmimu. Sėkmės dirbant.

Views All Time
Views All Time
3243
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!