Didžiosios Britanijos dienraštis „The Sun” išspausdino dvi nuotraukas, kuriose įamžinta ta pati jauna mergina Sammi-Jo Wilson, tačiau antroji nuotrauka yra „pakoreguota”, atskleidžiant, kaip merginos oda ir veidas atrodys po dviejų dešimčių metų, jei ji pastoviai lankysis soliariumuose.

Minėtas nuotraukas galite rasti čia.

Merginos, kurios nuo paauglystės lankosi soliariumuose, pažeidžia odą negrįžtamai, tikina specialistai.

Pati S.Wilson tikina, kad jai soliariumai buvo tapę tarsi priklausomybe.

„Soliariumuose kaskart praleisdavau po 12-14 minučių. Tai buvo tarsi priklausomybė”, – sako ji, pridurdama, kad žvelgdama į veidrodį ji matydavo save kur kas baltesnę, nei buvo iš tikrųjų.

„Tą minutę, kai pagalvodavau, kad mano įdegis nyksta, iškart grįždavau jo patobulinimui”, – prisimena ji.

Ji, kaip ir dažna mergina ar moteris, buvo iš tų, kurios pro pirštus žiūrėdavo į visus perspėjimus.

„Kai žmonės man kalbėdavo apie pasekmes, aš galvodavau „taip taip, visą tai aš jau girdėjau ne kartą”, – prisiminė mergina. Tačiau sutikusi tapti savanoriu modeliu televizijos laidai „Gėdytis verčiantys kūnai”, S.Wilson savo nuomonę pakeitė, išvydusi rezultatus, kaip jos oda atrodys 38-erių.

Šokiruota buvo ne tik pati 18-metė, bet ir jos motina, kuri uždraudė dukrai nuo šiol lankytis soliariumuose.

Specialistai perspėja, kad pastaruoju metu odos vėžys tapo dažniausia jaunų merginų liga. Odos vėžiu suserga dvigubai daugiau moterų, kurioms dar nėra 30-ies, nei krūties vėžiu.

Gydytojų teigimu, merginos ir moterys iki 35-erių metų amžiaus, kurios lankosi soliariumuose, pasididina melanomos atsiraimo riziką 75 procentais.

Gydytojai ragina niekada nesinaudoti soliariumų paslaugomis tas, kurios dar neturi 18-kos, kurių oda itin šviesi ir lengvai nudeganti, kurios turi nemažai apgamų, kurių šeimoje kas

Views All Time
Views All Time
2813
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!