Biliardas – šiek tiek istorijos
„Sužaiskime biliardą“ – elegantiškai siūlo Kleopatra Čarmianui vienoje iš Šekspyro pjesių, ko gero tai žinomiausiais istorijoje žaidimo paminėjimas. Ši pjesė buvo parašyta 1609 metais, tuo tarpu biliardas iš tolimųjų rytų atkeliavo kur kas anksčiau.
Biliardo istorija tai skirtingų kultūrų, laikotarpių, asmenybių poveikio atspindys. Prasidėjęs nuo lauko žaidimo, persikėlė į uždarą erdvę, ir keletą amžių buvo žaidžiamas ant stalo be kišenių. Tik aštuonioliktame šimtmetyje biliardas pamažu ėmė virsti į tą, kurį žaidžiame šiandien: atsirado stalai su kišenėmis, kur kas vėliau lazdos antgalis pasidengė oda, o dar po kurio laiko atsirado kreida šiam antgaliui.
Biliardas visais laikais buvo viena įdomiausių pramogų. Biliardo stalai stovėjo Prancūzijos karalių rūmuose, šį žaidimą ypač mėgo karaliai Liudvikas IX bei Liudvikas XIV, karalienės Marija Stiuart bei Marija Antuanetė. Šis žaidimas buvo žaidžiamas ir Lietuvoje. Devyniolikto amžiaus Vilniuje veikė apie porą dešimčių biliardinių, viena jų prašmatniuose Verkių rūmuose.