Naujos kadencijos Seimas atnaujino parlamentinį skandalingai pagarsėjusio EBSW koncerno veiklos tyrimą. Ketvirtadienį 93 Seimo nariai vienbalsiai pritarė Seimo laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti sudarymui. Šiai komisijai vadovaus socialdemokratas Algis Rimas, jo pavaduotoju paskirtas Tėvynės sąjungos frakcijai atstovaujantis Kazys Starkevičius.

Seimo komisijoje koncerno EBSW veiklai ištirti dirbs 12 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių politikų.

Tokią iniciatyvą parėmę parlamentarai siekia išsiaiškinti ilgalaikę, jų nuomone, nekontroliuojamą ir nebaudžiamą koncerno EBSW veiklą lėmusias priežastis, tarp jų ir galimą visokeriopą korupciją.

Parlamentarai nutarė tęsti tokios praėjusios kadencijos Seime veikusios komisijos veiklą, atsižvelgiant į išskirtinę žalą visuomenei sukėlusią koncerno EBSW ir su juo susijusių įmonių veiklą.

Komisijai siūloma pasidomėti, ar šiuo metu esama organizuotai tikslingos ir visuomeniškai reikšmingos buvusių EBSW koncerno steigėjų ir svarbiausių dalyvių žalingos veiklos apraiškų.

Parlamentinė komisija taip pat paraginta pasidomėti, kurie valstybės pareigūnai ir politikai bendravo su EBSW koncerno steigėjais ir vadovais remdami jų interesus, taip pat kokios kitos svarbios aplinkybės, susijusios su politikų dalyvavimu, lėmė nusikalstamą EBSW koncerno veiklą.

Seimo sudaryta komisija savo išvadas Seimui turės pateikti ne vėliau kaip per 12 mėnesių.

Views All Time
Views All Time
2141
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!