Prezidentas Valdas Adamkus prašo Generalinės prokuratūros suteikti informacijos apie būsimąjį vidaus reikalų ministrą Gintarą Furmanavičių.

Šalies vadovas prašo, kad Generalinė prokuratūra suteiktų informacijos apie G.Furmanavičiaus sąsajas su skandalingai bankrutavusio EBSW koncerno byla.

G.Furmanavičius minėtoje byloje nebuvo įtariamasis, bet buvo apklaustas liudytoju.

Prezidento patarėjas vidaus politikos klausimams Darius Gudelis ketvirtadienį žurnalistų paklaustas, kas būtų, jei paaiškėtų, kad G.Furmanavičius buvo su žmones ir valstybę apgaudinėjusio EBSW koncerno machinacijomis, atsakė, kad “yra tam tikros procedūros, pirmiausia premjeras turi kelti klausimą, ar jo ministras gali vadovauti”.

Prezidentas dėl G.Furmanavičiaus yra kreipęsis ir į kitas specialiąsias tarnybas.

Tačiau premjeras Algirdas Brazauskas ketvirtadienį Seime pristatydamas naujosios Vyriausybės programą teigė, jog specialiosios tarnybos nepateikė jokios kompromituojančios informacijos apie vidaus reikalų ministru paskirtą G.Furmanavičių.

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos frakcijos atstovai suabejojo, ar vienai iš EBSW koncerno įmonių vadovavęs G.Furmanavičius gali užimti vidaus reikalų ministro pareigas, ar jis neįtakos tyrimo dėl šio koncerno vadovų iššvaistytų lėšų.

EBSW koncerno padaliniai rinko iš žmonių indėlius, žadėdami didelis palūkanas, tačiau daugelis indėlininkų savo pinigų neatgavo. Buvęs koncerno vadovas Gintaras Petrikas, kuris įtariamas finansinėmis machinacijomis ir Lietuvos gyventojų lėšų iššvaistymu bei pasisavinimu, dabar yra suimtas JAV ir laukia teismo sprendimo dėl išdavimo Lietuvai.

Nuo 1991 G.Furmanavičius šešerius metus vadovavo bendrovei “Žemprojektas, paskui UAB A.Sabonio “Žalgirio” krepšinio centre buvo marketingo direktorius bei atstovas spaudai.

Nuo 1999 metų iki 2004 metų liepos G.Furmanavičius bendrovėje “Lietuvos telekomas” ėjo Ryšių su visuomene departamento direktoriaus pareigas.

Views All Time
Views All Time
1406
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!