Labas visiems PDFONTOUR tinklaraščio skaitytojams. Šią mūsų temą iššaukė šįryt per Lietuvos radiją girdėta laida, kurioje iš pačio ryto dalinamasi informacija, kas blogo nutiko per praėjusią naktį.

Tikriausiai dar pamenate tokią dainą „vėl gegužio žiedai“, kurią dainavo visi sveikinimų koncertai. Tikriausiai atsimenate ir atlikėjų kapelos pavadinimą, kuriame buvo mistinis žodis JUNGĖNAI. Tai Kalvarijos apylinkėse esančio kaimelio pavadinimas, o šį savaitgalį jis į medijos eterį pateko ne dėl kažkadaise labai populiarios kaimo kapelos ir jos liaudiškų dainų, o dėl vienos geranoriškos pagyvenusios moteriškaitės, kuri atvykus tikriesiems pareigūnams, kišo nusikaltėliams paruoštus tūkstančius…

Moterys buvo taip įtikintos, kad visos jau laukė ateinančiųjų paimti pinigus, o viena garbaus amžiaus močiutė net mums grūdo tuos sutartus pinigus, nors tikinome ją, jog esame tikri policijos pareigūnai, spėję ją apsaugoti nuo apgavikų vagystės, – pasakojo kriminalistai, įtariamuosius sulaikę dar prieš patį nusikaltimą. – Mes jai ramiai aiškinome, kad anūkas gyvas ir sveikas, į jokią avariją nepatekęs, o ji vis tiek vis klausė mūsų, ar jam nereikės ilgai gydytis patirtų sužalojimų… – teigė laikinai Kalvarijos policijos viršininko pareigas einantis Dainius Gaižauskas.

Po šios istorijos nesinori kalbėti nei apie patiklius žmones, nei apie nusikaltėlius, kurie savo liežuvio variacijomis manipuliuoja žmonėmis, jiems grasina ir prievartauja pinigus, tiesiog norėčiau pažiūrėti iš kitos pusės.

Šiose istorijose įdomu tai, jog labai dažnai nusikaltėliai apsimeta pareigūnais. Ir manau, bepigu jiems tokiais apsimesti, kai policija, dar nuo tarybinių laikų mūsų šalyje dirba dviem „etatais“. Net pagyvenusiai močiutei nekyla abejonių, kai atiduoda pinigus už anūko avariją uniformuotam pareigūnui. Nekyla abejonių ir vairuotojui, kuris skubėdamas magistrale Klaipėda – Vilnius, tris kartus išsitraukia po šimtinę iki Vilniaus.

Pvz. Rusijoje metro nieks neperka talonėlių, nes žino, kad ateis konduktorius ir jam bus galima susimokėti kyšį, kuris tikrai nedraskys kišenės.

Manau, jog telefoninių sukčių sėkmė labai dideliu procentu priklauso nuo bendros Valstybinės korupcinės situacijos, kuri mūsų šalyje kol kas taisoma „butaforiškai“.

O kadangi mūsų šalies korupcinis indeksas per dvi dienas nepasikeis, dar kartą pamokykite savo bobutes ir senelius, kad avarijos, girtumai, nusižengimai, įstatymų pažeidimai nemaskuojami santaupomis, nes patys pagalvokite, koks operatyvinis pareigūnas skambins į jūsų mobilųjį telefoną ir reikalaus kyšio? Na nesąmonė, tad ir jūs eilinį kartą nesąmonėm neužsiimkit, nes kol mūsų šalyje gyvens nors viena patikli bobutė ar senelis, kuris turės po pagalve „kažkiek casho“ užsitaupęs juodai dienai, tol aplink juos suksis ir po penkiolika telefoninių sukčių, kurie visokiausiom nebūtom istorijom bandys „užproodinti“ jums smegenis ir pasigviešti jūsų juodos dienos santaupas.

Geros dienos!

Views All Time
Views All Time
1064
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!