Gavę operatyvinės informacijos, Kauno kriminalistai ketvirtadienį sulaikė 30 metų septynis kartus teistą E.S ir 36 metų anksčiau jau devynis kartus teistą S.M., kurie prieš pusvalandį apgaulės būdu iš 70 metų vyro buvo pasisavinę 1000 litų. Pinigai buvo skirti „atlyginti“ nuostolius už tariamo sūnėno sukeltą eismo įvykį.

Įtariamieji sulaikyti „Swedbanko“ banko padalinyje, jau bandantys pervesti apgaule užvaldytus pinigus nusikalstamos veiklos bendrininkams.

Pareigūnų duomenimis, šie sukčiai Kauno gyventojus apgaudinėjo apie tris savaites. Nustatyta, kad lapkričio 8-ąją iš 84 metų senutės sukčiai išviliojo 11 tūkst. litų. Įtariama, kad jų aukomis galėjo tapti dar apie 20 kauniečių, kurie iki šiol nesikreipė į policiją.

Pareigūnai prašo atsiliepti nuo jų nukentėjusiuosius ir atpažinusius savo skriaudėjus piliečius ir paskambinti telefonais 8-37 303 305; 303 479; 303 414, ar 02 (visą parą).

Kauno apskrities VPK 2009 metais pradėti ir atliekami 59 ikiteisminiai tyrimai dėl tokio pobūdžio sukčiavimų, kai buvo apgauti Kauno miesto gyventojai, telefonu pranešant jiems apie nebūtą nelaimingą atsitikimą, ir iš jų, neva nuostoliams padengti, išvilioti pinigai („telefoniniai sukčiavimai“).

Išaiškintos 36 tokio pobūdžio ikiteisminio tyrimo medžiagos, kuriose buvo nustatyta 11 įtariamųjų. Didžioji dalis (24) šių medžiagų jau perduota į teismą.

Dėl šių nusikalstamų veikų Kauno miesto gyventojai patyrė žalos daugiau kaip už 160 tūkst. Lt.

Apie pasikėsinimus padaryti tokias veikas duomenys gaunami nuolat, vien 2009 metais Kauno apskrities VPK užregistruota per 600 bandymų apgauti Kauno miesto gyventojus. Kiekvieną dieną fiksuojami nustatytų ir nenustatytų asmenų, atliekančių terminuoto laisvės atėmimo bausmes, sistemingi bandymai ir pastangos kėsintis tokiu būdu apgauti būtent senyvo amžiaus asmenis arba mažamečius vaikus.

Views All Time
Views All Time
1162
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!