Vakar (2004 11 15) Jungtinėse Amerikos Valstijose turėjo būti pradėta nagrinėti skandalingai pagarsėjusio verslininko Gintaro Petriko ekstradicijos byla, tačiau šio klausimo svarstymas atidėtas iki penktadienio.

Generalinės prokuratūros pareigūnai vylėsi, jog JAV teismas dar šios savaitės pradžioje imsis svarstyti klausimą, ar buvęs EBSW prezidentas G.Petrikas bus grąžintas į Lietuvą. Anot teisėsaugininkų, visi būtini dokumentai jau seniai išsiųsti už Atlanto, tad kliūčių pradėti nagrinėti ekstradicijos bylą neturėtų būti.

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje Viešųjų ryšių skyrius “Kauno dieną” informavo, jog G.Petrikas prieš Los Andželo teismą greičiausiai stos penktadienį. Ši žinia vėliau pasiekė ir Generalinę prokuratūrą.

Mūsų šalies teisėsaugininkai neabejoja, jog ekstradicijos bylos svarstymas žemesnės instancijos teisme turėtų užtrukti ilgiau nei vieną dieną, nes ji nagrinėjama pagal JAV vidaus teisės normas, pagal kurias reikalaujama įvertinti prieš teismą stojusio asmens kaltę. Gali būti, jog teismas, pradėjęs nagrinėti bylą, paprašys iš Lietuvos atsiųsti dar daugiau dokumentų.

Tačiau, net ir sulaukus palankaus sprendimo, labai greitai pamatyti G.Petriką Lietuvoje nesitikima, nes jis, kaip spėjama, pasinaudos savo teise pateikti apeliacijas. Paprastai asmens sugrąžinimo iš JAV procedūros užtrunka apie vienerius dvejus metus.

Teismo sprendimas būtinas, nes G.Petrikas nesutiko būti sugrąžinamas į Lietuvą. Čia jo laukiantys teisėsaugininkai jau yra pasirengę pateikti įtarimus dėl svetimo turto iššvaistymo dviejose bankrutavusiose įmonėse – Lietuvos valstybiniame komerciniame banke ir Kauno holdingo kompanijoje. Bendra iššvaistyto turto suma siekia 90 mln. litų. G.Petrikas yra suimtas nuo gegužės 3-iosios, kai netoli namų, Los Andželo priemiestyje, jį sulaikė JAV Federalinio tyrimų biuro agentai. Jo paieška užtruko daugiau kaip septynerius metus.

Views All Time
Views All Time
1476
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!