Daug triukšmo dėl M. Murzos

Daug triukšmo dėl M. Murzos

Šiaulių ir visos Lietuvos visuomenę papiktino radikaliais pareiškimais garsėjančio Šiaulių tarybos nario Mindaugo Murzos pareiškimai. Sekmadienį M. Murza paskelbė Vieningosios nacionaldarbininkų partijos steigiamąją deklaraciją, kurioje žydai vadinami žmonijos priešais ir karo kurstytojais. Radikalių pažiūrų politikas pareiškė, kad vasarą Šiauliuose bus kuriama Vieninga nacionaldarbininkų partija ir Šiauliai taps nacionalizmo ideologijos centru.

Sujudo politikai

Šiaulių miesto meras Vytautas Juškus paskelbė pareiškimą, kuriame apgailestaujama, kad M. Murza nepaiso Tarybos etikos komisijos įspėjimų ir toliau atvirai skelbia teiginius, žeidžiančius kitų tautų nacionalinius jausmus, kurstančius tautinę nesantaiką, ir kad antisemitinių teiginių ruporu tampa žiniasklaida, skirdama nacionalistams pirmuosius puslapius, spausdindama „išvaduotojų” nuotraukas su svastika.

Straipsniai 1 reklama

Mindaugo Murzos antisemitinius pareiškimus pasmerkė ir kiti miesto politikai. Socialdemokratai ir liberalcentristai įsitikinę, jog nacionalistines idėjas propaguojančių partijų veikla turi būti nutraukta. Jie kreipėsi į Teisingumo ministeriją, kad būtų inicijuotos įstatymų pataisos dėl partijų, kurios neatitinka Politinių partijų įstatymo nuostatų, veiklos nutraukimo. Anot socialdemokrato Rimanto Lazdyno, tai yra vienintelis kelias nutraukti Mindaugo Murzos vadovaujamos antikonstitucinės nacionaldemokratų partijos veiklą. Liberalcentristas Laimontas Dinius tvirtina, jog Mindaugas Murza ne tik pažeidė Konstituciją, bet ir pasielgė neetiškai, apgavo Savivaldybės darbuotojus: nacionalistų lyderis paprašė Savivaldybės posėdžių salės ne steigiamajai naujos partijos konferencijai, o keturių nacionaldemokratų partijos tarybos narių darbo ataskaitai. Šiaulių miesto politikų manymu, sekmadieninis Mindaugo Murzos antikonstitucinės nacionaldarbininkų partijos steigiamosios deklaracijos paskelbimas, kurioje žydai vadinami žmonijos priešais ir karo kurstytojais, yra ne kas kita, kaip reklaminis šou.

Politikai įsitikinę, kad nacionaldemokratų antikonstituciniai pareiškimai gali būti skleidžiami ir tarp Šiaulių universiteto studentų: Šiaulių miesto tarybos narys, nacionaldemokratas, profesorius Arvydas Janavičius dirba Šiaulių universiteto Technologijos fakultete. Šiaulių miesto tarybos nariai kreipėsi į Universiteto senatą, prašydami viešai įvertinti valstybinės aukštosios mokyklos pedagogo Arvydo Janavičiaus antikonstitucines nuostatas.

Susidomėjo saugumas

Antisemitinius pareiškimus platinančiu politiku ir jo bendražygiais susidomėjo saugumas. Spaudos konferencijoje nacionalistų lyderis Mindaugas Murza skundėsi žurnalistams, jog saugumo darbuotojai jo ir bendrapartiečio Žilvino Razmino namuose atliko kratas. Krata padaryta ir Andriaus Račkausko darbe. Saugumo darbuotojai paėmė diskelį, kuriame buvo steigiamosios deklaracijos tekstas, sekmadieninio renginio vaizdajuostę ir Mindaugo Murzos bei Andriaus Račkausko kompiuterius. Nacionalistų lyderis įsitikinęs, jog Lietuvoje demokratijos nėra.

Radikalusis politikas ir spaudos konferencijoje dėstė antisemitinius pareiškimus. Anot Mindaugo Murzos, mūsų valstybės teisinė sistema priklauso nuo politinių vadovų, o šie – nuo žydijos, kuriai buvo priskirti ir dabartiniai Lietuvos bei pasaulio lyderiai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *