Vestuvių planavimas. I-oji dalis
Jūs nusprendėte susituokti ir norite, jog vestuvės taptų laiminga ir nepamirštama diena, kuri ilgam įsimins?
Šiame dviejų dalių straipsnių cikle mes parinkome keletą naudingų patarimų, kurie gal būt padės Jūsų vestuves padaryti tikra švente – tiek Jums, tiek Jūsų giminėms bei artimiesiems.
Vestuvių planavimą reikėtų pradėti iš anksto ir tada labai gali būti, jog neteks nusivilti, kad pati svarbiausia Jūsų gyvenimo diena praėjo kažkaip ne taip…
Kaip reikėtų teisingai pradėti vestuvių planavimą?
Dar prieš 6-12 mėnesių iki vestuvių reikėtų pasirinkti metų laiką, datą ir valandą, kada turėtų įvykti Jūsų santuokos registracija.
Ruduo, žiema, pavasaris, vasara – visi metų laikai savaip yra gražūs ir turi savo privalumų. Jei nuspręstumėte tuoktis bažnyčioje, Jums derėtų pasidomėti, ar pasirinktą dieną galima bažnytinė santuokos registracija. Po to, pasirinkite dar vieną datą – ji gali praversti, jei atsirastų nenumatytų aplinkybių, trukdančių paduoti pareiškimus būtent tai dienai.
Numatydami pobūvio laiką pasistenkite įvertinti daugumos svečių galimus pageidavimus.
Nuspręskite, ką norėtumėte pakviesti į savo vestuves.
Pasistenkite išsiaiškinti, ar visiems planuojamiems svečiams ši data yra priimtina. Šiais laikais daugelis savo laisvalaikį planuoja toli į priekį.
Pasidarykite du svečių sąrašus tam atvejui, jei pamatysite, kad Jūsų šventės biudžetas ima viršyti galimybes. Viename iš jų būtų tik patys artimiausi giminės ir bičiuliai, be kurių savo vestuvių Jūs tiesiog neįsivaizduojate, o kitame – tie, kuriuos pageidautumėte pasikviesti.
Kvietimus svečiams iš pirmojo sąrašo pageidautina išsiųsti anksčiau – tada, jei kuris nors iš jų negalės dalyvauti, Jūs dar turėsite galimybę pakviesti ką nors iš antrojo sąrašo.
Įsigykite vestuvių planavimo užrašų knygelę.
Planuojant vestuves Jums galvoje reikės išlaikyti labai daug įvairiausių smulkmenų.
Likus penkiems mėnesiams iki vestuvių datos galutinai apsispręskite, koks turėtų būti Jūsų vestuvių biudžetas.
Nuspręskite, kiek ir kam Jūs planuojate skirti. Pirmiausia reikia susidėlioti prioritetus, nuspręsti, kas Jums iš tiesų yra svarbiausia: pvz., gražus vestuvinis kortežas, daug svečių ar pobūvio programa ir atrakcijos. Tada jau galėsite vieni ar su „Vijolinos“ vestuvių planuotojų pagalba nesunkiai suskaičiuoti, kiek visa tai Jums kainuos.
Vestuvių planavimo biudžetui, manytume, būtinos yra šios pozicijos:
• Vestuvinė suknelė ir aksesuarai prie jos.
• Jaunikio kostiumas ir aksesuarai.
• Vestuviniai žiedai.
• Jaunosios kosmetika.
• Foto/video paslaugos.
• Jaunosios puokštė, butonjerės.
• Gėrimai ir vaišės gamtoje.
• Transportas.
• Banketas (kvietimai, vaišės, salės nuoma, puošyba ir t.t.).
• Pobūvio vedėjas, muzikantai, programa.
• Povestuvinė kelionė, jei tokią planuojate.
Priešvestuvinėje sumaištyje, suplanuotas vestuvinis biudžetas padės Jums kontroliuoti savo išlaidas.
Smagių vestuvių Jums linkintys
„Vestuvių ekspertai“