Vestuvių fotografo pasirinkimas reikalauja kantrybės ir ilgų ieškojimų. Įgūdžiai, kūrybingumas, aistra fotografuoti ir stilius – pagrindinės gero vestuvių fotografo savybės. Idealiu atveju jūs rasite fotografą su milžiniška patirtimi, nuostabiu pavyzdžių albumu ir už priimtiną kainą.

Vienas iš pagrindinių faktorių planuojant vestuves yra biudžetas. Daugelis jaunavedžių ieško kokybės ir kainos santykio tiek renkantis vestuvinius drabužius, žiedus, tiek transportą ar maistą. Ką lemia kaina vestuvių fotografijoje? Vienareikšmio atsakymo nėra. Aukšta kaina dažniausiai lemia kokybę, tačiau tai nėra 100% garantas. Kaip ir kitose ekonominės veiklos srityse ir čia kainą diktuoja pati rinka, pasiūlos ir paklausos santykis. Kitas didelės kainos aspektas – foto technikos kainos, remontas, priežiūra, atnaujinimas. Gera technika, gero fotografo rankose ir lemia kokybę. Pavyzdžiui mes kiekvienas per vestuves turime foto įrangos, kurios vertė nei iš tolo netelpa į keturženklę sumą.

Jei nusprendėte, kad fotografo kaina yra priimtina, būtinai susitikite su tuo žmogumi, kuris įamžins svarbiausią jūsų gyvenimo dieną ir atsiminimai liks iki senatvės. Pateikiame keletą aspektų į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį ir išsiaiškinti:

Asmenybė

Pirmiausia fotografas jums turi patikti kaip žmogus. Nors vestuvių fotografas yra „tylusis šventės elementas“, tačiau nepriimtinas tipas svarbiausią gyvenimo dieną sukels papildomą stresą. Ar to reikia?

Fotografo stilius

Nuotraukos gali būti labai kokybiškos ir meniškos, tačiau gerai apgalvokite ar tikrai fotografo stilius jums patinka. Nuotraukos liks ilgam.

Kokios paslaugos ir produktai įskaičiuoti

Būtinai išsiaiškinkite tai. Kiekvienas vestuvių fotografas už tam tikrą kainą pateikią paslaugų ir produktų paketą. Vieni padaro savo nuožiūra atrinktų nuotraukų albumą, iš kurio svečiai renkasi ir perka nuotraukas, kiti pateikia visas nufotografuotas nuotraukas (kartais net 2000vnt.) DVD diske, padaro prezentaciją su muzika kompiuterinei peržiūrai ir tt.. Dauguma fotografų retušuoja tam tikrą skaičių nuotraukų nemokamai (panaikinami spuogeliai, raukšlės, jei norima ir vienas kitas kilogramas ar net pailginamos kojos 🙂 ). Tai daug laiko ir kruopštumo užimantis darbas ir jei norėsite koreguoti daugiau nuotraukų, gali tekti mokėti papildomai. Tačiau rezultatai dažniausiai būna to verti.

Išsakykite savo pageidavimus

Trumpai papasakokite ko tikitės iš vestuvių nuotraukų. Galbūt fotografas negalės ar nenorės to įgyvendinti. Būna ir taip.

Išklausykite pasiūlymus

Geras ir patyręs fotografas būtinai pateiks ne vieną pasiūlymą, kaip įamžinti jūsų prisiminimus.

Pasirašykite sutartį

Sutarties pasirašymas rekomenduojamas ir yra priimtinas tiek fotografui, tiek jaunavedžiams. Būsite ramesni dėl faktinių rezultatų ir terminų. Galite įtraukti netgi punktą už netesybas. Jei fotografas pateikia savo sutartį, būtinai įdėmiai perskaitykite. Galite likti apgauti.

Venkite „žmogaus-orkestro“

Kai kurie veikėjai siūlo ir fotografavimo ir filmavimo paslaugas vienu metu. Du skirtingus darbus atlikti kokybiškai yra neįmanoma. Teko matyti besidarbuojantį „kolegą“ Kauno rotušėje, kuris filmavo, ant kaklo kabėjo fotoaparatas ir… grojo MP3 grotuvas garso takeliui 🙂

Views All Time
Views All Time
1117
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!