Žinomos estrados dainininkės ir kapitono padėjėjo pagrindinėje gyvenimo šventėje dominavo marinistinė tema, netrūko linksmybių, siurprizų, kelte užklupo išbandymas jūros liga.

Žinoma Lietuvos estrados dainininkė Birutė Petrikytė ir jos vyras, kelto “Palanga” kapitono padėjėjas Igoris Karžickis, šiuo metu mėgaujasi medaus mėnesiu Šveicarijoje.

Iš kelto – į oro uostą

Kelte “Lisco Patria”, kur buvo švenčiamos jų vestuvės, išgirdęs naujieną apie kelionę į Šveicariją, maloniai šokiruotas Igoris nepratarė nė žodžio, o Birutė tik suokalbiškai šypsojosi: ji žinojo apie staigmeną, todėl slapta jau buvo sukrovusi lagaminus. Prabangiu keltu, kur buvo švenčiama puota, iš Švedijos į Klaipėdą antradienį grįžę žmona ir vyras iškart išskubėjo į Vilniaus oro uostą ir išskrido į Šveicariją.

Šį siurprizą praėjusį savaitgalį vykusių 50 metų Birutės ir 42 metų Igorio vestuvių proga jauniesiems pateikė jų santuokos liudytojai – Violeta ir Klaudijas Kampanos.

Žinia apie kelionę į Šveicariją buvo rasta jūros išmestame butelyje.

Santuokų rūmuose – daugiau nei 100 žmonių

Kauno santuokų rūmuose, kur vyko oficiali ceremonija, susirinko daugiau nei 100 Birutės bei Igorio artimųjų, draugų, pažįstamų. Tarp jų – dainininkės Irena Ašakaitė, Rūta Morozovaitė, Giulija, Egidijus Sipavičius, apniukusiu oru saulės akinių nenusiėmęs Rytis Cicinas, “Rodiklio” bosas Robertas Reklaitis su žmona, Kauno FBK klubo “Kaunas” direktorius Romas Kontrimas su žmona, “Floros simfonijos” savininkas, praeity žinoma ralio meistrė Ilona Ališauskienė, fotografė Laima Geležiūtė, iš Latvijos atvykusi garsi kompozitorė Jelena Švilpė, B.Petrikytės brolis – Rolandas Petrikis, visur lakstanti ir nenustygstanti Birutės dukra Andželika bei daugelis kitų.

Ceremoniją vedė baltais šventiškais drabužiais pasipuošęs Civilinės metrikacijos biuro vedėjas Kęstutis Ignatavičius. Energija trykštanti ir lankeliu su jūreiviškais akcentais plaukus pasipuošusi Birutė dažnai šypsojosi, o karininko uniforma pasidabinęs I.Karžickis buvo susikaupęs ir santūrus.

Tris kartus “taip”

Ceremonijos metu greta Birutės ėjo Andželikos sūnus Antanas, prie Igorio – J.Švilpės dukra Irena.

“Taip”, – atsakė į vieną svarbiausių gyvenimo klausimų kapitono padėjėjas I.Karžickis. “Taip, taip, taip”, – tris kartus į tą patį K.Ignatavičiaus klausimą laiminga atsakė neseniai scenos 30 metų jubiliejų atšventusi Birutė.

“Igori, Igori, laikas tau žydėti, Birute, Birute, laikas tau tekėti…” – naujai iškeptiems jauniesiems pasibučiavus, improvizuotą dainą uždainavo draugų kompanija, o po ilgos sveikinimo ceremonijos, Andželikai surinkus vokelius, visa kompanija persikėlė į Ryšių muziejuje parengtą furšetą, kuriame ir toliau dominavo jūros tema: visi iškart atkreipė dėmesį į tortą laivą.

Pažintis

“Jaučiuosi taip, tarsi tekėčiau pirmą kartą”, – prisipažino trečią kartą ištekėjusi Birutė Petrikytė, kuri už didžiosios savo gyvenimo meilės ištekėjo po penkerių metų draugystės.

Iki Kalėdų Giruliuose, vos 200 metrų nuo jūros kranto, stovinčiame name, besirengiantys įsikurti jaunieji, susipažino kelte. Tuomet “Kaunas” plaukė iš Klaipėdos į Vokietijos uostą Kylį. Ten Birutė dainavo su savo dukra.

Pirmasis koncertas turėjo didelį pasisekimą. Ryte dainininkėms vaikščiojant po denį ir besigėrint tekančia saule staiga priėjo vyras ir pareiškė: “Džiaugiamės, kad mūsų kelte yra lietuviškoji Ala Pugačiova”. Tai buvo kapitono padėjėjas I.Karžickis.

Kitą vakarą jie susitiko bare. Birutė viena gėrė kavą. Igoris stovėjo kitoje pusėje ir kalbėjosi su Andželika. Po to jai prisipažino: “Man labai patinka tavo mama”. Birutė to negirdėjo, tačiau pakilo nuo kėdės ir nuėjo prie jų.

“Persimetėme keliais žodžiais, tačiau pajutau nušvitimą, – neslėpė dainininkė. – Jį įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio. Tai toks žmogus, kurio man reikia”.

“Jis mane sužavėjo nuoširdumu, tikru vyriškumu pačia geriausia prasme. Humoru. Švelnumu, – “Kauno dienai” sakė B.Petrikytė. – Dabar žinau, kad vyro ir moters santykiuose svarbu ne tik karšti jausmai, bet ir mokėjimas draugauti. Igoris moka, jis tikras mano draugas. Mes mokame kartu dalytis rūpesčiais, kartu tylėti. Galime sėdėti ir tylėti pusvalandį, valandą. Bet mums ta tyla nebūna nejauki”.

Suplanuota iki smulkmenų

Šeštadienio vakarą, po furšeto Ryšių muziejuje, artimiausiems žmonėms buvo surengtos vaišės “Perkūno namų” viešbučio restorane. Šią puotą trumpam sutrukdė įsiveržusi apsimetėlių vestuvininkų kompanija – Birutės draugai. Vėliau prie kompanijos prisijungė ir Andželika, kuri po furšeto 150 kilometrų per valandą greičiu lėkė į “Top 10” laidą Vilniuje.

“Gerai, kad kelyje nepasitaikė policininkų”, – po linksmybių praradusi balsą šypsojosi Andželika.

Sekmadienio rytą ten laukė trys balti limuzinai: apie 40 žmonių keliavo į Klaipėdą, kur jų laukė kelionė į Švedijos miestą Karlshamną keltu “Lisco Patria”.

Viskas buvo suplanuota iki smulkmenų. Klaipėdoje svečiai apsilankė pas Igorio draugą armėniškų patiekalų restorane “Ararat”. Pasivaišinę ir paploję Birutei, šokusiai su “Ararat” savininku, vestuvininkai iškeliavo į “Klaipėdos” viešbučio keliasdešimt metrų aukštyje įrengtą barą “XIII”, kur gerdami kavą gėrėjosi nuostabiais vaizdais.

Jūros liga

“Tai buvo labai linksmos ir puikiai organizuotos vestuvės”, – tvirtino visi šventėje dalyvavę svečiai.

Kelto denyje kompanija, kurią paskutinę akimirką papildė linksmybių šėlsmui pasidavusi Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojo Algirdo Raslano žmona Violeta, vaišinosi šampanu, o 21 valandą laukė balius.

Deja, pirmąjį vakarą “Lisco Patria” užklupo 6 balų bangavimas, todėl 90 procentų svečių, tarp jų ir jaunavedę Birutę, užpuolė jūros liga: jie buvo balti kaip popierius. Pykinimui nepasidavė tik jūrų užgrūdintas Igoris, Ilona Ališauskienė ir dar keli svečiai.

Pirmoji apie meilę dainavo Birutė

Karlshamno miestelyje lietuviai apsilankė bažnyčioje ir lašišų muziejuje. Sužinoję, kad šiose vietose rekordinės pagautos lašišos svoris – 38 kilogramai, svečiai pasimėgavo šia žuvimi. Igoris ir Birutė savo namų kolekciją papildė pirkiniu: įspūdingu laivo modeliu. Mat įrengiamuose naujuose jų namuose dominuoja marinistinė tema.

Vakare vestuvininkai atsigriebė už sunkų praėjusį vakarą: aštuonkojų forma sustatyti stalai buvo paruošti įvairiais valgiais, vėl dominavo jūros motyvų tema, tortas buvo papuoštas smuiko raktu ir inkaru.

Kelto “Lisco Patria” kapitono, kuris atsiprašė už blogą orą ir visiems padovanojo kelto nuotraukas su savo parašu, ir įgulos gerbiamoje kompanijoje antrą linksmybių dieną skambėjo labai daug dainų. Pirma apie jūrą ir meilę uždainavo jaunoji – Birutė Petrikytė.

Ir, žinoma, buvo karti, degtinė karti… Ir Birutės bei Igorio bučinių.

“Jie bučiavosi daug, tačiau tai buvo tikri, ne sintetiniai bučiniai, – sakė “Rodiklio” savininkas Robertas Reklaitis. – Akivaizdu, kad šie žmonės vienas kitą labai myli”.

Views All Time
Views All Time
7744
Views Today
Views Today
2
0 0