Žmonėms reikia elgsenos modelių

Ar Jums kada nors teko girdėti apie Mozę, Jėzų, Konfucijų, Krišną, Budą, Gandį, Motiną Teresę ar Martyną Liuterį Kingą? Tie iš jūsų, kurie gyvena Vakaruose, turbūt be abejonės bus girdėję apie šiuos žmones bei jų darbus. Amžinoje nemirtingumo bei prasmės paieškoje individas neišvengiamai susiduria su įvairaus plauko lyderiais bei herojais, kurie vienaip ar kitaip jau yra spėję pasireikšti pasaulinėje arenoje. žmonių, nepaisant tautybės bei amžiaus, jiems rodoma pagarba skatina daryti vieną išvadą: žmonėms, norintiems peržengti savo ribotos egzistencijos ribas, labai reikia tikėti kažkuo, didesniu už save. Ši tema gali būti pastebėta pasaulio mituose, legendose, pasakojimuose apie herojus, bei idealizavime tų žmonių, kurie savo pasekėjų buvo traktuojami kaip super herojai ar net dievai.

Daugelis šios dienos išsilavinusių žmonių yra skeptikai ir į tokias istorijas žvelgia kaip į pirmykštės primityvios kultūros liekanas. Tačiau, veikiami globalizacijos, naujų religijų bei ideologijų, šie žmonės yra pasimetę, nes, galiausiai, nebežino kuo tikėti.

Kai kurie žmonės apskritai yra linkę ignoruoti dvasinius klausimus, susikoncentruoti tik tarpusavio bendravimo, kopimo karjeros laiptais ir mušimosi į priekį klausimais. Tačiau, juk taipogi yra gerai žinoma, jog nepaisant materialinės gerovės bei technologijos mums teikiamų gyvenimo patogumų, žmogaus pasąmonėje vis tik išlieka būtinybė tikėti Aukščiausia Jėga. Tačiau, šiais laikais yra labai sunku rasti žmogų, dvasinį vadovą, kuriuo būtų galima pasitikėti. Tačiau vakaruose yra žinomas vienas lyderis, kurio siūlomas elgsenos modelis yra gana išskirtinis, tačiau artimas visoms kultūroms, ir tas lyderis yra Pranašas Mohamedas. Pranašo Mohamedo gyvenimo detalės yra atidžiai ir nuosekliai tyrinėjamos Rytų bei Vakarų mokslininkų. Skirtingai nuo kitų žymių žmonių, kurie reiškėsi tik tam tikrose gyvenimo sferose, Pranašo Mohamedo pasiekimai yra pastebimi daugelyje gyvenimo sferų. Istorikas Michael H.Hart rašo:

Straipsniai 1 reklama

“rašydamas knygą apie žymiausius ir didžiausią įtaką pasauliui padariusius žmones pirmoje sąrašo vietoje aš sąmoningai pasirinkau Pranašą Mohamedą. Tai gali stebinti daugelį skaitytojų, tačiau šis žmogus buvo vienintelis per visą pasaulio istoriją, kuris turėjo didelį pasisekimą tiek religinėje, tiek ir gyvenimiškoje gyvenimo pusėje”.

Hart, Michael “100 žymiausių bei įtakingiausių istorijos asmenybių”.

Kyla klausimas: kodėl vidutinis europietis ar amerikietis tiek mažai žino apie žmogų, kurio gyvenimas buvo toks išskirtinis? Daugelis žmonių nepagrįstai bijo visko, kas yra susiję su arabais ar Islamu. Ši baimė natūraliai kyla iš istorinių kryžiuočių žygių, užkariavimų, bei iš žiniasklaidos skleidžiamos propagandos. Tačiau šiame globalinių miestų kūrimosi amžiuje, tiems žmonėms, kurie laiko save nepriklausomais mąstytojais, yra kvaila tikėti tokiais nepagrįstais gandais. Todėl mes kviečiame Jus paskirti keletą minučių savo brangaus laiko ir pažvelgti į naują religinio vadovavimo suvokimą, ir tuo pačiu artimiau susipažinti su žmogumi, kuris yra mylimas penktadalio šiuos planetos gyventojų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *