Kalačakra – “Laiko ratas”, tantrinių mokslų sistema, skirstoma į Išorinę, Vidinę ir Alternatyviąją. Kalačakros iniciacija su pasiruošimu trunka 10 – 12 dienų. Pasiruošimo metu šventinama vieta, pilama spalvoto smėlio mandala, parengiami inicijatai, aiškinant bendruosius budizmo mokymu ir t.t. Pačią iniciaciją sudaro trys dalys. Pirmoje dalyje suteikiami “septyni vaiko įšventinimus primenantys įvedimai”, antrojoje – keturi įgalinimai, trečiojoje – keturi aukštesnieji įgalinimai ir aukščiausias tantrinio Mokytojo įgalinimas (duodamas tik toli pažengusiems).

Per Kalačakros iniciaciją sutelkiama daug įvairius konfliktus slopinančios, ramybę skleidžiančios dvasinės energijos, taigi, kad padėtų palaikyti taiką pasaulyje, Dalai Lama nutarė teikti ją visiems norintiems. Be to, pasak tradicijos, šią iniciaciją gavusiems (net ir nepraktikuojantiems Kalačakros tantros) sudaromos sąlygos gimti dvasingumo citadelėje – Šambaloje, kurios pagrindinis mokymas ir yra Kalačakra.

Pirmoji vieša Kalačakros iniciacija Dalai Lamos buvo suteikta 1973 m. Bodhgajoje didžiulei miniai žmonių. Nuo to laiko Jo Šventenybė jau teikė tokias iniciacijas daug kartų, daugelyje šalių.

Indijoje Kalačakra tantros tradicija atsirado apie X a. po Kr., tradiciškai manoma, kad 965 metais šį mokymą iš legendinės Šambalos šalies atnešė vienuolis Cilupa.

Nuorodos:

http://www.kalachakranet.org/
http://www.tibetdomani.com/
http://www.tibet.com/Buddhism/kala1.html
http://www.kalapa.at/

Views All Time
Views All Time
3524
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!