Dovydo šaka, Jungtinė Dovydo septintosios dienos adventistų asociacija, Septynių antspaudų mokiniai (angl. General Association of Davidian Seventh-Day Adventists, Branch Davidians, Students of the Seven Seal ) – 1935 metais sukurta sekta. Sektą, kartu su 11 pasekėjų, Waco mieste, Kalifornijoje, JAV įkūrė Victor Houteff, kaip Septintos dienos adventistų atšaką, pilnai atskilusią 1942. Sekta yra apokaliptinio pobūdžio, priskiriama žudikiškoms, žinių apie veiklą Lietuvoje nėra. Sekta pagarsėjo 1993, kai buvo nužudyta (ar nusižudė) apie 100 sektos narių. Dėl itin nesėkmingų teisėsaugos veiksmų, faktiškai išprovokavusių 100 žmonių mirtį, gana ilgos sektos istorijos ir didelio kiekio apie sektą sukauptų žinių, Dovydo šakos veikla gana aktyviai tiriama.

Istorija

Sektos įkūrėjas, bulgarų imigrantas Victor Houteff septintos dienos adventistu tapo 1919 metais, kai dalis sektos, nesėkmingai laukusios apokalipsės 1844-iais, narių, dar tikėjo, kad Apokalipsė greitai įvyks, o pačioje sektoje vyko gana intensyvūs religiniai ginčai. 1930 metais Victor Houteff ėmė skelbti idėją, kad Apokalipsė įvyks, bet tik po to, kai atsiras bent nedidelė visiškai nuo nuodėmių apsivaliusių krikščionių, būtent jie ir bus išgelbėti. 1935 sekta įkūrė stovyklą Waco vietovėje, Kalifornijoje. 1942 galutinai atskilo nuo Septintos dienos adventistų. Iki Victor Houteff mirties 1955 sekta veikė gana pasyviai įtraukdama į savo veiklą naujus narius, dažniausiai – jau esamus Septintos dienos adventistus, įgydama pasekėjų užsienio šalyse.

Nuo 1955 sektai vadovauti ėmė Victor Houteff našlė Florence, kuri perkėle sektos stovyklą tokiau nuo Waco miesto ir paskelbė apie Apokalipsę, kuri turėtų ateiti 1959 m. balandžio 22d. Keli šimtai sektos narių pardavė savo turtą ir laukė pasaulio pabaigos, o jai neatėjus, pasimetė ir paliko sektą. Kartu su Florence Houteff liko tik keliasdešimt sektos narių.

Po Florence Houteff mirties 1962, sektos vadovavimą perėmė Benjamin Roden, kuris vėliau pasiskelbė Karaliaus Dovydo įpėdiniu. Jam mirus 1978, sektos valdymą perėmė jo našlė Lois Roden, kuri ėmė skelbti, kad regėjimuose patyrė, jog Dievas yra kartu ir vyras ir moteris, kad šventoji Dvasia yra moteris ir kad Jėzus Kristus atgims moterimi. Maždaug tuo pat metu prasidėjo kova dėl valdžios tarp Lois Roden ir jos sūnaus George.

1981 į sektą įstojo Vernon Howell, kuris 1984-aisiais vedė vieno iš įtakingų sektos narių dukterį, 14-metę Rachel Jones. Po kiek laiko prasidėjo kova dėl valdžios tarp George Roden ir Vernon Howell, po kiek laiko pastarasis buvo išmestas. Po kiek laiko George Roden iškasė prieš 25 metus palaidoto sektos nario kūną ir paskelbė, kad sektos vadovu taps tas, kuris lavoną prikels iš numirusiųjų. Vernon Howell, kartu su keliais savo šalininkais pabandė lavoną slapta nufotografuoti, bet buvo pastebėtas, tarp jo ir George Roden kilo susišaudymas, kurio metu pastarasis buvo sužeistas. Įvykį pradėjo tirti policija, Vernon Howell buvo kaltinamas pasikėsinimu nužudyti, bet nuteistas nebuvo. Dėl daugelį kartų pasikartojusių teismo įžeidinėjimų bei grasinimų George Roden 1987 buvo įkalintas, o padedant Vernon Howell, buvo išsiaiškinta, kad George Roden užsiėmė narktokų (metamfetamino) gamyba. 1989 George Roden kirviu užkapojo savo kalėjimo kambarioką, buvo pripažintas nepakaltinamu, mirė psichiatrinėje ligoninėje 1998.

Nuo 1985 faktinę, o nuo 1987 formalią valdžią sektoje perėmė Vernon Howell, ėmęs sektą aktyviai populiarinti užsienio šalyse. Į sektą, visų pirma, buvo stengiamasi įtraukti Septintos dienos adventistų narius. Sekta, kaip komercinė organizacija, užsiėmė didmenine ginklų prekyba bei kitomis verslo rūšimis. Verslo bei propagandos dėka, sektos narių skaičius padidėjo iki kelių šimtų, 1993 apie 130 iš jų gyveno sektos būstinėje Waco.

1990 Vernon Howell pakeitė vardą į David Koresh ir ėmė skelbti artėjančią apokalpsę, bei tai, kad ji įvyks toje vietoje, kur yra sektos būstinė. Sekta ėmė ruoštis ginkluotai gynybai prieš galimą puolimą.

1993 teisėsaugos įstaigoms („Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms”) kilo įtarimų, kad sekta gali užsiimti nelegalia ginklų prekyba ir gamyba. Buvo surengtas reidas į sektos būstinę. Sektos nariai, įskaitant ir David Koresh, nusprendė, kad policijos padalinių įsiveržimas reiškia Armagedono pradžią ir ėmė šaudyti. Susišaudymo metu žuvo 6 sektos nariai bei 4 teisėsaugos pareigūnai, mažiausiai 1 sektos narys bei 26 pareigūnai buvo sužeisti. Sektos nariai užsibarikadavo įtvirtintame pastate. Prasidėjo 51 dieną trukusi sektos apsiaustis. Į veiklą įsitraukė FTB, kuri, pasikonsultavusi su keliais psichiatrais bei neprofesionalių visuomeninių antisektantiškų organizacijų nariais, nusprendė, kad sekta gali būti pedofilinio pobūdžio organizacija, kurioje kankinami ir seksualiai išnaudojami vaikai.Pats sektos vadas David Koresh skelbėsi save Mesijumi ir savo sektos nariams buvo įsakęs leisti jų žmonoms ir dukroms miegoti su juo,kad to pasekoje jie susilauktų vaikų.Manoma,kad David Koresh su kitomis sektos moterimis turėjo apie 12 savo vaikų,kurių dauguma sudegė gaisre.

1993 balandžio 19 prasidėjo sektos puolimas, panaudojant ašarines dujas bei šarvuotąją techniką. Į religijos ekspertų įspėjimus, kad apokaliptinio kulto narių puolimas gali baigtis masine savižudybe, nebuvo atsižvelgta. Pirmas bandymas pulti buvo nesėkmingas, antrojo bandymo metu sektos pastatuose kilo gaisras, kaip manoma, sukeltas pačių sektos narių. Puolimo metu liko gyvi tik 8 sektos nariai. David Koresh bei mažiausiai 75 kiti sektos nariai, įskaitant mažiausiai 25 vaikus, žuvo nuo šautinių žaizdų bei ugnies.

Po vėliau vykusio tyrimo paaiškėjo, kad seksualinė prievarta prieš vaikus nebuvo naudojama, likusių gyvais liudininkų teigimu, savižudybės grėsmė, be policijos pajėgų puolimo, buvo gana menka. Likus 5 dienoms iki puolimo, David Koresh pareiškė norą pasiduoti policijai, po to, kai parašysiąs „septynių antspaudų paaiškinimą”. Kaip manoma, puolimo metu, David Koresh jau buvo parašęs pirmąją darbo dalį, bet FTB, atsisakiusi religijotyros specialistų paslaugų, David Koresh paaiškinimų ir galimos puolimo baigties tiesiog nesuprato.

Dovydo šaka neretai priskiriama sektoms žudikėms, tačiau kitur atkreipiamas dėmesys jog masinė savižudybė buvo išprovokuota neprofesionalaus policijos elgesio ir nėra akivaizdu, jog ši nelaimė būtų įvykusi ir kitokiomis aplinkybėmis.

Views All Time
Views All Time
3717
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!