„Sostinės dienas“ palydės gražiausios dainos Vilniui

„Sostinės dienų 2005“ programą sekmadienio vakarą Katedros aikštėje vainikuos koncertas „Senieji Vilniaus stogai“.

Visų gerai žinomas ir jau pamirštas įvairių laikų dainas apie Vilnių atgaivins, perdainuos ir savitai interpretuos žinomiausių šių dienų Lietuvos popmuzikos atlikėjai.

Koncerte meilę Vilniui išpažins dainininkai Violeta Riaubiškytė, Vytautas Kernagis, Edmundas Kučinskas, Egidijus Sipavičius, Rugiaveidė, Viktoras Malinauskas, Janina Miščiukaitė, „InCulto“, Artūro Noviko vokalinė grupė „Jazz island“, Rūta Ščiogolevaitė, Alanas Chošnau, Povilas Meškėla, Neringa Čereškevičienė, „Rebelheart“, choras „Brevis“.

Straipsniai 1 reklama

Pasak koncerto scenarijaus autorės, muzikologės Zitos Kelmickaitės, Lietuvos radijo archyve saugoma per 200 įvairių dainų apie Vilnių. „Įvairiu laiku ir poetai, ir kompozitoriai stengėsi apdainuoti Lietuvos sostinę. Dainos skiriamos senajam Vilniui, jo kalvoms, senamiesčio gatvėms ir kiemeliams, garbingai istorinei praeičiai, kylantiems naujiems mūrams, net Gedimino prospektui. Jas dainavo tuomet stipriausi mėgėjų bei profesionalų chorai, vokaliniai ansambliai, populiarūs estrados dainininkai“, – sako muzikologė.

Anot jos, sunku pasakyti, kodėl vienos dainos sukasi orbitoje ilgus metus, o kitos pasimeta kultūros ir gyvenimo brūzgynuose. Šio koncerto pavadinimas – iš kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir teksto autoriaus Edmundo Juškevičiaus dainos, sukurtos 1966 metais ir atlaikiusios visus madų išbandymus. Tuomet iš Vakarų atėjo madingas šokis tvistas, taigi jo ritmu ir buvo sukurti „Vilniaus stogai“.

Senųjų dainų naujų versijų autoriai – Gediminas Zujus, Andrius Kulikauskas, „Rebelheart“, „InCulto“.Tikimasi, kad specialiai šiam koncertui sukurtos Antano Foko dainos priedainį – „Ant Gedimino kalno susitikę apsikabinsim kaip seni draugai, pakelsim taurę už visus, ką mylim ir pasakysim – čia gyvent – gerai“ – dainuos visi Gedimino kalno papėdėje susibūrusieji.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *