Kultūros paveldo departamentas, dalyvaudamas Europos Tarybos programoje „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“, kartu su Lietuvos žydų bendruomene visus, besidominčius šalies kultūra ir istorija, sekmadienį kviečia į Žydų kultūros paveldo dienos renginius. Jos programoje – nemokamos ekskursijos po žydų kultūros objektus Vilniuje ir Kaune.

Vilniuje bus galima aplankyti pagrindinius litvakų istorijos, kultūros ir paveldo vietas senamiestyje, Vilniaus choralinę sinagogą, išgirsti pasakojimus apie sinagogos architektūrą – bimą, aron kodešą, taip pat apie istoriją, žydų religines šventes, ritualus, kantorius ir kt.

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno išvykos dalyviams bus pristatoma Žiežmarių (Kaišiadorių r.) medinė sinagoga, pasakojama apie žydų gyvenseną „štetle“, šventes, tradicijas, maisto gaminimą, religiją.

Kaune vyks pėsčiųjų ekskursija „Žydų kultūros paveldo objektai Kauno senamiestyje“, bus kalbama apie žydų gyvenimo būdą, religiją, tradicijas, maistą, pristatoma architektūra, istorijos bei kultūros objektai. Duris lankytojams atvers Kauno choralinė sinagoga. Visi besidomintys galės susipažinti ir su Kauno apylinkių svarbiausiais žydų istorijos ir kultūros paveldo objektais.

2004 metų gegužę Europos Tarybos vadovaujamasis Kultūros komitetas nutarė įtraukti žydų kultūros paveldo kelią į Kultūros kelių programą. Tais pačiais metais vykusių Europos paveldo dienų, skirtų žydų kultūros paveldui Lietuvoje, nutarta rugsėjo 4 dieną paskelbti Žydų kultūros paveldo diena.

Views All Time
Views All Time
4462
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!