Bendras vaizdas: didelis stalas apstatytas pastatų maketais ir miniatiūrinėmis augalų bei kalvų kopijomis. Tarp jų tvarkingais stačiakampiais išrikiuoti spalvingų figūrėlių būriai, atstovaujantys dvi besikaunančias armijas. Žaidėjai, pasitelkę ruletes, stumdo šiuos būrius, meta juos į kovą vienus su kitais, mėto saujas kauliukų ir su pagarba patraukia nuo stalo “kritusius”. Būtina reguliariai rėkti vienas ant kito, ginčytis dėl taisyklių ir kaltinti oponentą sukčiavimu. OK, sukčiauti irgi būtina, ypač jei sugebėjote rasti “skylę” taisyklėse.

Žaidimo principas: faktiškai, tai – žaidimas alaviniais kareivėliais su griežtai nustatytomis taisyklėmis. Žaidėjas, pirkdamas už taškus įvairias figūrėles, sukuria armiją, komandą, gaują ar pan. ir meta ją į kovą prieš oponento karius. Vieniems žaidimams yra reikalinga speciali lenta kaip šachmatuose, kitiems jos nereikia: žaidimo laukas sukuriamas tiesiog ant stalo, pasitelkus terrain`ą – pastatų maketus, landšafto elementų modelius ir pan.

Išskirtiniai bruožai: žaidimu neapsiribojama – daug laiko užima modelių surinkimas ir dažymas. Investicijos į figūrėles nulemia armijos, komandos ar gaujos stiprumą, todėl figūrėlių žaidimai – pati brangiausia stalo žaidimų rūšis.

Šios grupės žaidimai, žaisti Lietuvoje: Warhammer Fantasy Battle (pateiktas bendrame vaizde), Warhammer 40.000, Blood Bowl, Necromunda, Space Hulk, Warhammer Quest. Pagal pirmuosius tris buvo sukurti kompiuteriniai žaidimai.

Kur rasti Lietuvoje: aktyviausiai propaguojami Legione. Įsigyti galima tik per juos.

Shizzar

Views All Time
Views All Time
2752
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!