Po skandalų supainiojus privačius ir valstybinius interesus ir dėl galimo aukštosios mokyklos diplomo suklastojimo priverstas atsistatydinti iš Seimo narių ir ūkio ministro posto Viktoras Uspaskichas vėl pakliuvo į dviprasmę situaciją – kirsdamas valstybinę Lietuvos sieną, pateikė negaliojantį diplomatinį pasą.

Kaip “Ekstrai” teigė Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Petras Anusas, V.Uspaskichui išduotas diplomatinis pasas buvo panaikintas vos Darbo partijos įkūrėjas bei vedlys atsisakė einamų pareigų. Apie tai buvo pranešta Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

Pasak P.Anuso, įstatymas numato, jog tokiu atveju diplomatinę neliečiamybę įrodantis dokumentas turi būti grąžinamas jį išdavusiai institucijai, tačiau bėda, jog nenumatyta procedūra, kokiu būdu, asmeniui paso negrąžinus, jį būtų galima išsireikalauti. “Vienintelis būdas, kaip užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui – pasą paskelbti negaliojančiu ir apie tai pranešti pasieniečiams”, – guodėsi P.Anusas, tvirtindamas, jog negaliojantį dokumentą turintis asmuo juo apgaulingai gali pasinaudoti bet kurioje užsienio valstybėje.

“Žinoma, jei kokioje nors Papua valstybėje toks asmuo įsivels į kriminalą, Lietuva gaus notą…” – ironizavo P.Anusas, neatmesdamas “Ekstros” versijos, jog negaliojančiu dokumentu įmanoma naudotis užsienyje.

VSAT viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas kapitonas Rokas Pukinskas “Ekstrai” atsisakė teikti bet kokią informaciją apie incidentą su V.Uspaskicho pateiktu diplomatiniu pasu. “Tai nebuvo incidentas, tai net ne įvykis, todėl jis niekur neregistruotas. V.Uspaskichas yra privatus asmuo, o apie tokius asmenis teikti informaciją draudžia įstatymas”, – “Ekstros” smalsumu piktinosi kapitonas (majoras Jurijus Borisovas niekados nepyko, jog jo, ne politiko, o verslininko, kaulelius narstė žiniasklaida, – red.).

Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas advokatas Kęstutis Čilinskas “Ekstrai” teigė, jog vengiantis teikti informaciją kapitonas R.Pukinskas yra neteisus: “V.Uspaskichas yra ir valdančiosios koalicijos partijos pirmininkas, ir koalicijos politinės tarybos narys. Jei atsisakys šių pareigų, tada jis tebus paprastas verslininkas. O šiuo metu kėdainietis – viešasis asmuo”.

“Ekstros” šaltinių teigimu, V.Uspaskichas diplomatinį pasą su Rusijos viza pasieniečiams pateikė ketindamas vykti į Maskvą verslo klausimais. Kodėl valstybės sieną saugantys pareigūnai nekonfiskavo negaliojančio politiko dokumento, VSAT pareigūnai komentuoti atsisakė.

Views All Time
Views All Time
2307
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!