Mitingas: neramumams buvo pasirengta – pas protestuotojus rasti “molotovo kokteiliai”

Vidurdienį Vilniuje, prie Seimo, į protesto mitingą susirinkę maždaug 7 tūkst. protestuotojų ketino įsiveržti į parlamentą, tačiau juos atrėmė specialiosios pajėgos.

Praėjus keletui valandų po mitingo prie Seimo rūmų jau ramu. Policija dėl neramumų sulaikė 82 asmenis. Per neramumus sužeista 15 asmenų, vienas iš jų – sunkiai. Policijos vadovai sakė neabejojantys, kad neramumai buvo gerai organizuoti, nes jų dalyviai turėjo “molotovo koktelių”, peilių, akmenų. Naktį prie Seimo budės sustiprintos policijos pajėgos.

Seime penktadienio vakarą surengtas susitikimas, kuriame padėtį po mitingo aptaria Premjeras Andrius Kubilius, Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas, generalinis prokuroras Algimantas Valantinas, Valstybės saugumo departamento direktorius Povilas Malakauskas, vidaus reikalų viceministru Algimantas Vakarinas ir Policijos departamento Generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, praneša ELTA.

Pareigūnų išvaikyti keli šimtai protestuotojų – daugiausia agresyviai nusiteikę jaunuoliai – jau buvo kartą po mitingo pabaigos grįžę prie Seimo. Skydais ginkluoti specialiųjų pajėgų pareigūnai juos pasitiko ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis, o riaušininkai jiems atsako akmenų kruša. Pranešama, kad per policijos ir mitinguotojų susirėmimus sužeista 13 žmonių.

Prezidentas Valdas Adamkus pripažino, kad jam peršasi mintis, jog neramumus prie Seimo kelia išoriniai provokatoriai. “Norėčiau, kad taip nebūtų, bet peršasi mintis, kad tai organizuota iš išorės – taip prasidėjo Estijoje su bronzine statula, prieš kelias dienas įvykiai Rygoje, o šiandien – Vilniuje. Tai kelia tam tikrų minčių. Bet tikiuosi, kad klystu”, – Eltai sakė V.Adamkus. Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje popiet jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių prie Seimo.

Ašarinės dujos ir guminės kulkos – taip pareigūnai atsakė į mitinguotojų veiksmus prie parlamento. Prie Seimo buvo numatyta sutelkti papildomas specialiųjų tarnybų pajėgas iš Vilniaus ir Kauno.

Penktadienį po vidurdienio darbas Seimo rūmuose buvo sunkiai įmanomas, nes parlamentą apgulusius protestuojus vaikantys pareigūnai paleido ašarines dujas, pastato viduje jaučiamas dūmų kvapas. Keli mitinguotojai, įsiveržę į Seimo rūmus, sulaikyti ir paguldyti ant grindų. Dar keli aršesni mitinguotojai įsodinti į policijos automobilį.

Nuo mitinguotojų mėtomų butelių, akmenų ir pareigūnų naudojamų guminių kulkų nukentėjo ir 11 protestuotojų, išdaužtas parlamento langas. Apie 15 val. protesto mitingas nurimo, protestuotojai jau skirstėsi.

Mitingo organizatorius pažadėta įsileisti į Seimą ir priimti jų reikalavimus. Apie tai naujienų portalui Valstietis.lt pranešė protesto akcijos organizatorius, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas A.Černiauskas.

Vidurdienį Vilniuje, prie Seimo, į protesto mitingą susirinkę maždaug 7 tūkst. protestuotojų ketino įsiveržti į parlamentą. Tačiau pareigūnai atstūmė minią – jiems teko panaudoti ašarines dujas. Mitinguotojai reikalavo, kad su jais išeitų pasikalbėti Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, kuriam jie turį nemažai priekaištų. Tačiau mitinguotojų nepasitenkinimą teko atlaikyti Liberalų ir centro sąjungos vadovui Artūrui Zuokui, į kurį iš minios skriejo kiaušinis. Kiaušiniais apmėtytas ir parlamentas.

Maždaug po gero pusvalandžio minia pasuko prie Vyriausybės rūmų, kur taip pat bus rengiamas mitingas. Pranešama, kad su mitinguotojais nebendraus ir premjeras Andrius Kubilius – jų priekaištų bus pasiųsti išklausyti klerkai. Protesto mitingo organizatoriai – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir nevyriausybinės organizacijos.

Mitinguotojai reikalauja stabdyti mokesčių reformą, nenaikinti darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimo įstatymo, nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio ir biudžetinio sektoriaus bazinio dydžio, nedidinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų, nekurti naujų ministerijų, skaidrumo energetikos kainų struktūroje, trišalio socialinio dialogo.

Views All Time
Views All Time
4249
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!