Susirūpinęs dėl svarbių dokumentų, susijusių su kilusiu skandalu dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklos, išsaugojimo, Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Brazauską ir Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską.

J.Razma baiminasi, kad V.Uspaskichui nepalankaus turinio dokumentai gali dingti. Todėl parlamentaras prašo Seimo ir Vyriausybės vadovų imtis priemonių, kad būtų išsaugoti bent iki šios dienos dar išlikę ūkio ministro susirašinėjimo su Maskvos Vyriausybe ir su tuo susiję dokumentai.

Pasak J.Razmos, užsitęsus Seimo tyrimo komisijų sudarymo iniciatyvai, Darbo partijos frakcija ketvirtadienį nepateikė savo kandidatų ir užbaigti komisijų sudarymo nebuvo galimybės, svarbu, kad per laikotarpį, kol komisijos pradės dirbti, būtų išsaugoti tyrimui reikšmingi dokumentai, pirmiausia ūkio ministro susirašinėjimo su Maskvos Vyriausybe raštų originalai.

“Matėme, kad ūkio ministras, dalyvaudamas televizijos laidose, rodė segtuvą, teigdamas, kad jame yra originalūs minėto susirašinėjimo dokumentai. Jeigu ministras, kurio veikla ir sudaro pagrindinį komisijų tyrimo turinį, taip laisvai gali disponuoti dokumentų originalais, kyla pavojus, kad jam nepalankaus turinio dokumentai gali ir dingti. Prašome Jūsų imtis priemonių, kad būtų išsaugoti bent iki šios dienos dar išlikę ūkio ministro susirašinėjimo su Maskvos Vyriausybe ir su tuo susiję dokumentai”, – rašoma J.Razmos kreipimesi.

ELTA jau skelbė, kad kilusį skandalą dėl ūkio ministro Viktoro Uspaskicho ir kitų pareigūnų galimai sukeltų interesų konfliktų Seime aiškinsis trys komisijos – viena, kurios sudarymą inicijavo opozicija, ir dvi, kurias inicijavo valdančioji Darbo partijos frakcija.

Opozicinės Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijos pasiūlė suformuoti laikinąją komisiją, kuri aiškintųsi V. Uspaskicho galimai neteisėtą veikimą proteguojant kai kuriuos asmenis ir bendroves.

Atsakydama į tokią iniciatyvą, Darbo partijos frakcija pasiūlė sudaryti dvi laikinąsias komisijas. Vienai komisijai teks tirti žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie Maskvos Vyriausybės atstovo Baltijos šalims Aleksandro Mizgario raštą. Kita komisija aiškinsis galimus politikų viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo požymius, išryškėjusius Valstybės kontrolės atliktame 2004 metų SAPARD lėšų panaudojimo audite.

V.Uspaskicho veiksmų tyrimą paskatino įtarimai dėl galimai neskaidraus Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų skirstymo, taip pat numanomas su ministru susijusios “Krekenavos agrofirmos” ir jam artimų asmenų protegavimas.

Views All Time
Views All Time
1286
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!