Galių augimas gąsdina parlamentarus

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys liberalcentristas Vytautas Bogušis baiminasi, kad Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) gali būti suteikti ikiteisminio tyrimo institucijos įgaliojimai.

Parlamentaro manymu, būtent taip atsitiktų, jeigu būtų pritarta rengiamo priimti Farmacijos įstatymo 27 ir 63 straipsnių dabartinei redakcijai. Šie straipsniai apibrėžia gamybos licencijos turėtojo pareigas ir VVKT darbuotojų, atliekančių kontrolės veiksmus, teises.

Peraugtų prokuratūrą?

Straipsniai 1 reklama

„Dabartiniame įstatymo projekte siūloma nuostata, jog VVKT darbuotojai laisvai ir be išankstinio perspėjimo, bet kuriuo paros metu turi teisę įeiti į juridinio asmens patalpas, tikrinti, pateikdami tik pažymėjimą ir pavedimą. Panašu, kad vaistų kontrolieriai taptų viršesni net už prokurorus, nes pastarieji kratas gali atlikti tik motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi”, – pastebi V.Bogušis.

Liberalcentristo įsitikinimu, įstatymo rengėjai, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, neturinčiai ikiteisminio tyrimo institucijos statuso, nepagrįstai siūlo funkcijas viršijančias jos kompetenciją.

„Akivaizdu, kad vaistų kontrolieriams planuojamos suteikti itin plačios kontrolės teisės, pažeidžia proporcingumo principą, nes siekiamas tikslas būtų įgyvendinamas akivaizdžiai neadekvačiais valstybės institucijų veiksmais”, – teigia parlamentaras.

Atsižvelgdamas į tai, jog įstatymo projektas nepagrįstai išplečia Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos kompetenciją, priskirdamas jai ikiteisminio tyrimo institucijų funkcijas, Seimo narys V.Bogušis, siūlo iš įstatymo projekto išbraukti punktą, suteikiantį kontrolės veiksmus atliekantiems VVKT darbuotojams teisę, pateikus tik pažymėjimą ir pavedimą, laisvai ir be išankstinio perspėjimo bet kuriuo paros metu įeiti į juridinio asmens patalpas ir tikrinti, ar laikomasi šio įstatymo ir kitų norminių teisės aktų reikalavimų.

Parlamentaras baiminasi, kad suteikus Tarnybai per daug teisių, galime sulaukti tokios situacijos, kuomet VVKT darbuotojai naktį įsiverš į butą ir pasakys – einame, turime patikrinti vaistinę.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *