“Mesijų vaidmenį sau jau seniai pasiskyrę konservatoriai, nori visą Seimą paversti įsibaiminusiu pasakų katinėliu, kuriam ant uodegos nukritęs lapas yra paverčiamas griūvančiu dangumi”, – teigia Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas, vertindamas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias į vietos valdžią negali būti renkamas, apkaltos proceso tvarka pareigų netekęs Prezidentas, Seimo narys ar teisėjas.

“Net ir bandant pateisinanti įstatymų spragas neva taisančius pataisų rengėjus, vis tiek niekaip nepaslepiamos, prieš vieną žmogų kyšančios baimės ausys. Niekaip nesuprantu, kam reikia visuomenę sąmoningai klaidinti apie dar vieną menamą, “elito” – įstatymų leidėjų – baimę dėl galimo nušalintojo prezidento kandidatavimo savivaldos rinkimuose. Jeigu įstatymai leidžia į savivaldybę būti išrinktiems Lietuvos pilietybės neturintiems, bet nuolat šalyje gyvenantiems užsieniečiams, tai kodėl tokią teisę norima atimti iš vietinių? Galų gale jeigu šioje situacijoje įžvelgiama problema, dėl jos galima kreiptis į Konstitucinį teismą, prašant išaiškinimo”, – pažymi A.Zuokas.

Liberalcentristų lyderio įsitikinimu, konservatorių peršamos pataisos dirbtinai kuria politines aistras ir “štampuoja” galimus “fantominius priešininkus”, kuriuos neva tik jie, konservatoriai, vieni ir tegali sustabdyti bei įveikti.

“Tokia konservatorių kurstoma, sveikam protui ir žmogaus teisėms prieštaraujanti psichozė tampa pretekstu dar absurdiškesniems pasiūlymams – pavyzdžiui, uždrausti vienam žmogui, ne tik kandidatuoti, bet ir kvėpuoti. Todėl sąmoningai režisuojamas absurdo pseudospektaklis, nukreipia dėmesį nuo tikrų vietos bendruomenių problemų, kurių iškėlimui bei sprendimui ir yra tinkamiausi savivaldos rinkimai”, – atkreipia dėmesį Vilniaus meras A.Zuokas.

Views All Time
Views All Time
2353
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!