Vilniuje ir toliau stingant patalpų biurams, ketinama statyti tris naujus aukščiausios klasės verslo centrus. Priešingai nei paskutiniu metu kilę nauji dvidešimties aukštų pastatai, naujieji verslo centrai bus kelissyk mažesni – 4-5 aukštų. Tikimasi, kad čia įsikurs didelės įmonės, kurios vertina patogumus ir rūpinasi savo įvaizdžiu.

Į trijų pastatų A klasės verslo kompleksą bus investuota daugiau nei 65 mln. litų. Projektą plėtos bendrovė “Indeco”.

“Pastaruoju metu Vilniuje iškilo ne vienas daugiaaukštis verslo centras. Nors iš išorės jie atrodo įspūdingai, daugėja mažaaukščių verslo centrų, nes jie turi neabejotinų pranašumų. Čia nebūna eilių prie liftų, į viršutinius aukštus lengva užlipti laiptais, todėl didėja darbuotojų mobilumas. Tai ne tik patogumas, bet ir mankšta, kuri reikalinga daug biuruose sėdintiems asmenims”, – sakė projekto partneris Vaidas Barakauskas.

Jo teigimu, mažaaukščiuose verslo centruose geresnė ir psichologinė atmosfera, skirtinguose aukštuose dirbantys vienos įmonės darbuotojai išlaiko kolektyviškumą.

Trijų verslo centrų komplekse planuojamų komercinės paskirties patalpų plotas sieks apie 10 tūkst. kv. metrų. Tai turėtų reikšmingai papildyti biurų nuomos rinką Vilniuje, kurioje trūksta patalpų ir mažoms, ir didelėms įmonėms, kartais norinčioms išsinuomoti net iki 5 tūkst. kv. metrų.

“Mūsų planuojami verslo centrai pasižymi universalumu, tad įtiks ir smulkiems, ir stambiems. Tikimės, kad atsiras ir tokių įmonių, kurias sudomins galimybė išsinuomoti visą pastatą ir turėti jį kaip savo verslo centrą”, – pasakojo V. Barakauskas.

Naujasis kompleksas bus statomas verslininkams itin patogioje susisiekimui vietoje – šalia Geležinio Vilko ir Ukmergės gatvių sankryžos.

“Iš šios vietos per kelias minutes galima pasiekti svarbiausius Vilniaus miesto administracinius bei verslo objektus, nesudėtinga patekti į pagrindinius užmiesčio kelius. Eismo sąlygos dar pagerės baigus vykdomą sankryžos rekonstrukciją ir pastačius planuojamą viaduką”, – sakė V. Barakauskas.

Pastatai bus neįprasti ir savo architektūra. Juos sukūrė ir išplanavo ne vieną verslo centrą Vilniuje suprojektavęs architektas Audrius Ambrasas. Mažaaukščius pastatus jis pritaikė prie vietos kalvoto kraštovaizdžio. Išlenktos formos stogai suteiks statiniams dinamiškumo – leidžiantis nuo Šeškinės kalno matoma kompozicija palaipsniui keisis.

Pastatuose ketinama įrengti pačias pažangiausiais europines normas atitinkančias inžinerines sistemas, sutvarkyti infrostruktūrą. Automobilių parkavimo problemai išspręsti, bus įrengta antžeminė bei 2 lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Šiuo metu vyksta A klasės verslo centrų projekto derinimo darbai. Tikimasi, kad statybos prasidės ateinančių metų pavasarį, o biurus įmonės galės pradėt rengtis 2008 metais.

Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad Vilniuje yra apie 150 tūkst. kv. metrų modernizuotų biurų patalpų ploto. Per artimiausius metus šis plotas turėtų padidėti dar apie 30 tūkst. kv. metrų. Visgi, didžioji dalis komercinės paskirties patalpų jau yra užimta.

Views All Time
Views All Time
4597
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!