Vilniaus miesto savivaldybėje praėjusią savaitę vyko tarptautinis seminaras “Buvusių sovietinių karinių teritorijų reintegravimo patirtis”, kurio metu buvo kalbėta apie problemas, su kuriomis susiduria savivaldybės, renovuojančios tokias sudėtingas socialiniu, ekonominiu bei ekologiniu požiūriu teritorijas.

Projekto partneriai ir svečiai buvo supažindinti su probleminėmis Vilniaus Vismaliukų bei Burbiškių buvusiomis karinėmis teritorijomis. Pasak specialistų, pastarųjų tvarkymas vyksta nepakankamai sklandžiai ne tiek dėl plėtros idėjų ar investicijų stokos, kiek dėl institucinio požiūrio ir spragų teisinėje sistemoje.

Kaip sėkmingiausias buvusios karinės paskirties teritorijos atnaujinimo projektas Lietuvoje seminaro dalyviams pristatytas “Šiaurės miestelis”. Ypatingai didelio dėmesio sulaukė buvusių karinių pastatų pritaikymas technologijų parko veiklai. Projekto partneriai pristatė savo šalių buvusių karinių teritorijų reintegracijos projektus.

Seminaro dalyviai nusprendė kitame projekto etape kartu su Lenkijos Bialystoko technikos universitetu paruošti urbanistinius pasiūlymus teritorijų vystymui bei mokslinį-metodinį pagrindimą investicijų pritraukimui ir socialinių problemų sprendimui.

Seminaras, kurį organizavo Savivaldybės Miesto plėtros departamentas, yra vienas iš svarbiausių Interreg IIIB programos finansuojamo projekto “Darnus buvusių sovietinių karinių gyvenamųjų zonų atkūrimas – iššūkis ir galimybė regioninei plėtrai – ReMiDo” renginių šiais metais. Projekto tikslas – apleistų buvusių karinių dalinių ir jų gyvenamųjų teritorijų integravimas į subalansuotą miesto urbanistinį audinį. Seminare dalyvavo projekto partneriai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos bei atstovai iš Lietuvos respublikos ministerijų, Valstybės Turto fondo, Vilniaus apskrities viršininko administracijos ir kitų institucijų bei įstaigų.

Views All Time
Views All Time
5010
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!