Chodkevičių rūmai
Tai stambus kompleksas, išsidėstęs per visą kvartalo plotį tarp Bokšto ir Didžiosios gatvių. Pagrindinis fasadas įjungtas į ištisinį Didžiosios gatvės apstatymą ir uždaro jos vaizdingą perspektyvą iš pilies pusės. Netaisyklingos konfigūracijos triaukščiai korpusai ir dviaukštė oficina supa erdvų uždarą kiemą, įvažiavimais sujungtą su abiem gatvėmis. Pagrindiniai įėjimai į rūmus buvo iš įvažiavimo. Įvairaus ploto patalpos susietos tarpusavyje, iš dalies sudaro amfiladas. Rūmų antrojo aukšto kambarius puošė ampyrui būdinga augalinio motyvo polichrominė, dominuojančio žalsvo ir gelsvo kolorito tapyba. Palubės frizai buvo dekoruoti faunos ir floros motyvų lipdiniais, plastinėmis kompozicijomis. Laiptinių turėklus rėmė dailiai tekintos baliustros. Šoninių fligelų patalpos buvo kur kas kuklesnės.
Rumų fasaduose pabrėžtos horizontalios perdangos, aukštuose nesikartojančios langų formos. Vakarinis fasadas, nukreiptas į didžiąją gatvę, pats turtingiausias, simetriškas. Balkonu, frontonu, trikampiais sandrikais virš antrojo aukšto langų išryškinta vidurinė dalis. Pirmąjį aukštą skaido rustai ir aukštos arkinės langų nišos. Beletažo langus juosia santūrūs apvadai ir tiesūs, išskyrus vidinę dalį, sasndrikai, orginaliai paremti triglifais. Trečiojo aukšto langai žemesni, su siaurais apvadais. Fasadą vainikuoja karnizas su modiljonais. Tokie pat karnizai juosia ir visuose keturiuose fasaduose iškeltus lėkštus trikampius frontonus. Antrojo aukšto balkoną puošia metalo tvorelė, kurios ažure persipina meandros, ažuolų vainikai, sukryžiuotos strėlės. Panašūs balkonai paplito ir kituose Vilniaus pastatuose, juos pamėgo ir mažiau turtingi miestičiai.
Chodkevičių rūmų kiemo fasado antrąjį aukštą supo atvira medinė galerija su dailiai tekintomis baliustromis (nugriauta 1850 metais). Kiemo erdvėje akcentuotas dviaukščio oficinos fasado keturių dorėninių kolonų plokščias portikas be frontono. Oficinoje pakartotas rūmų viršutinių langų apipavidalinimas, tačiau kiek skiriasi jų proporcijos ir detalės.