Įvadas į Kundalini joga
Kundalini jogos ir meditacijos ištakos Senovės Indijos ir Tibeto rišiai, prieš 50 tūkst. metų atrinkę ir ištobulinę judesius, pozas, garsus ir kvėpavimo pratimus, kurie sutenkia žmogaus kūno ir smegenų dalis, kad galima būtų atlikti tam tikrą veiksmą. Tie šventieji ir slaptieji mokymai Vakarus pasiekė tik 1969-ais, kur juos pristatė jogas Bhadžanas. Nuo tada jie prieinami ne vien išrinktiesiems.
Kundalini joga yra priemonė, leidžianti panaudoti žmogaus kūrybinę energiją (šakti) dvasios pakylėjimui, sveikatos sutrikimų gydymui ir kitkam. Kundalini reiškia “susiraitusi” ir įvaizduojama miegančia susirangusia gyvate ties stuburo pagrindu. Pažadinta Kundalini galia kyla, kad susilietų su prana (visatos energija) ir duotų neįprastus pažinimus, jutimus ir galias (siddhis).
Kundalini joga yra asanos (pozos) su specialiais kvėpavimo pratimais (pranayama), rankų ir pirštų pratimais (mudras), kūno fiksavimais (bhandas), giesmėmis (mantras) ir meditacija. Kriya yra pratimas ar jų seka sustiprinanti norimą efektą. Tai veiksmingiausia jogos atmaina. Be jos dar yra Hatha joga (geriausiai žinoma Vakaruos, tačiau beveik išimtinai skirta tik fiziniam kūnui), Radža joga (teigianti esanti aukščiausiąja, tačiau nesirūpinanti fizine galia), Mantra, Džapa ir Nad jogos sutelkiančios dėmesį garsams, Svara joga – kvėpavimui, Bhakti joga – meditacijai, Karma joga – veiksmui, Tantra joga – vyriškosios ir moteriškosios energijų sąjungai ir harmonijai: su seksualine veikla – kairiosios rankos Raudonosios Tantros atšaka; be seksualinės sąveikos – dešiniosios rankos Baltosios Tantros atšaka. Visos jogos siekia to paties tikslo – susiliejimo su aukščiausiuoju dieviškuoju Šaltiniu. Ir jei laikoma, kad Hatha joga leidžia išsilaisvinti po 16 metų, tai pasirinkus Kundalini joga tai pasiekiami 3-4 kartus greičiau.