Hipnozė mažina skausmą
Hipnozė – ne šiaip vakarėliams praskaidrinti naudojamas triukas. Ji aiškiai keičia tai, kaip veikia smegenys, išsiaiškino Didžiosios Britanijos mokslininkai.
Hipnozė gerokai pakeičia tos smegenų srities, kuri atsakinga už klaidų aptikimą ir reagavimą į klaidas, veiklą, sakė Londono Imperatoriškojo koledžo psichologas Johnas Gruzelieris. Smegenų stebėjimui panaudojęs funkcinį magnetinio rezonanso metodą, šis mokslininkas taip pat išsiaiškino, kad hipnozė veikia ir aukštesniojo lygio veiksmus kontroliuojančią smegenų sritį.
„Tai paaiškina dėl ko užhipnotizuoti žmonės gali padaryti tokių siaubingų dalykų, apie kuriuos būdami sąmoningi net nesvajotų“, – sakė J.Gruzelieris, savo tyrimo rezultatus pristatęs Ekseteryje vykstančiame mokslo pažangos festivalyje.
Šis atradimas – vienas pirmųjų, parodančių jog egzistuoja biologinis mechanizmas, nusakantis hipnozės poveikį organizmui. Mokslininkas taip pat tikisi, kad jo tyrimas padės, pavyzdžiui, tiems medikams, kurie nori išsiaiškinti ar hipnozė gali padėti lengviau ištverti skausmingas vėžio gydymo procedūras.
Gerokai padidėjo ir lengvai hipnotizuojamų žmonių smegenų kaktinės srities dešiniosios pusės žievės veiklos aktyvumas. Ši sritis dalyvauja aukštesnio lygio pažintiniuose procesuose ir elgesio kontrolėje.
Mokslininkas priėjo išvados, kad užhipnotizavus šioms smegenų sritims reikia dirbti kur kas aktyviau, kad būtų pasiekti tie patys rezultatai.
Klinikiniai gydomosios hipnozės seansai pradeda rodyti tikrąją savo galią. Velso universiteto psichologė Christina Liossi neseniai atliko aštuoniasdešimties vėžiu sergančių pacientų, kurių amžius – nuo 6 iki 16, tyrimą.
Ji išsiaiškino, kad gydymo metu užhipnotizuoti vaikai patyrė kur kas mažiau skausmo nei nehipnotizuoti vaikai, kurie skausmingų procedūrų metu tiesiog kalbėjo su gydytojais.
Pagal užsienio spaudą