Dinas apie Feng shui kiemą paprastai.
Feng shui meistras Dinas, sako, kad vis daugiau lietuvių supranta harmoningai sutvarkytos aplinkos reikšmę.
Tiesioginę įtaką joje gyvenančiam žmogui darančios aplinkos sutvarkymas nepareikalauja didelių investicijų ar laiko. Svarbiausia yra žinoti ir rasti kiekvienam daiktui skirtąją vietą.
Dinas pastebi, jog klientai jau ima rūpintis ne tik gyvenamųjų būstų, bet ir aplink namus esančios teritorijos įrengimu taip, kad ji suteiktų ramybę bei džiaugsmą, o ne dirgintų, ar vargintų.
„Yra bendros Feng shui taisyklės, kurias meistras pritaiko individualiai kiekvienam žmogui. Nebūna vienodų žmonių, žemės sklypų ar sodų. Kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam”, – pasakojo Feng shui meistras Dinas.
Jo teigimu, kuo mažesnė erdvė, tuo labiau ji yra individualizuojama, pritaikoma konkretiems žmonėms.
Artėjant pavasariui, ypač pradedama rūpintis namų sodais. Dino nuomone, jau dabar pats laikas išsiaiškinti, ar teisingose erdvėse sode auga augalai, stovi sūpuoklės, įrengtas dirbtinis šaltinis.
„Su norinčiaisiais sutvarkyti aplinką pagal Feng shui, pirmiausia pasikalbu, išsiaiškinu pageidavimus. Harmoniją sukurti galima ir jau esamame sode. Tik kartais tenka kai ką persodinti, kai ko atsisakyti arba įsigyti”, – sakė Feng shui meistras Dinas.
Anot jo, apie Feng shui meistrą byloja jo padaryti darbai ir klientų rekomendacijos. Dino teigimu, neretai, įvertinę Feng shui svarbą, žmonės jį kviečiasi priimdami svarbius sprendimus. Pavyzdžiui, tariamasi, ar įmanoma prie namų įrengti baseiną.
„Vanduo labai svarbus visų mūsų gyvenime. Tačiau reikia rasti tinkamiausią supančiai aplinkai vandens pavidalą. Gal tai bus baseinas, dirbtinis šaltinis, o gal tiesiog nedidelis fontanėlis”, – aiškino meistras.
Feng shui meistro nuomone, svarbu nepersistengti kuriant harmoningą aplinką. Jo teigimu, neverta naudoti mūsų kultūrai nebūdingų simbolių.
„Lietuvoje namų sodai yra tinkami pritaikyti Feng shui. Svarbu žinoti, kaip tą daryti”, – sakė Dinas.
Feng shui dažnai atrodo mistinis, sunkiai suvokiamas užsiėmimas. Tačiau tai galima būtų pavadinti metodika, kaip surasti kiekvienam daiktui jam skirtą vietą, spalvą ar formą.
„Nepakanka vien perskaityti keletą Feng shui knygų. Be to, jos gana sudėtingai ir painiai parašytos. Sutvarkyti taisyklingai aplinką to neišmanant, yra labai sudėtinga”, – kalbėjo Feng shui meistras Dinas.
Jis Feng shui domisi jau penkiolika metų. Pradėjęs sportuoti Rytų kovos menus, Dinas pagrindines Feng shui žinias įgijo iš savo mokytojo.
Dinas pasakoja, kad tolimųjų Rytų šalyse Feng shui propaguoti pradėta 3000 metų prieš Kristaus gimimą. 300 metų pr. Kr. Feng shui įgijo neįtikėtiną populiarumą bei svarbą. Tolimųjų Rytų šalyse naudotis Feng shui yra taip pat natūralu ir svarbu, kaip atlikti kasdienes higienos procedūras.
Į Europą Feng shui atkeliavo iš Rytų per Graikiją. Daugelį metų harmoningas aplinkos sutvarkymas buvo turtingųjų privilegija. Tik XVIII amžiuje Europoje pagausėjus išeivių iš tolimųjų Rytų, įsirengti sodus ar namus pagal Feng shui principus tapo įmanoma visiems.
„Europoje bandyta sukurti savitų aplinkos, t.y. sodų, sutvarkymų metodikų. Tačiau nė viena jų plačiai nepaplito. Feng shui yra tinkama bet kokiam kraštui. Tai nėra tik tolimųjų Rytų metodika”, – pasakojo Feng shui meistras Dinas.
Pasaulyje egzistuoja dvi Feng shui mokyklos: simbolių ir kompaso. Dinas atstovauja pastarąją.
„Įvertinamas konkretaus daikto ir aplinkos, o ne simbolio poveikis žmogui. Patartina, kuriant sodus pirmiausia pasikonsultuoti su Feng shui meistru, o tik paskui priimti sprendimus. Galbūt tiesiog pakaks žodinių patarimų, o gal bus nuspręsta meistrui patikėti viso proceso priežiūrą”, – svarstė Feng shui meistras Dinas.
Jo nuomone, aplinka, ypač namų sodų, gali nuraminti ir suteikti galimybę pailsėti. Tai didelis džiaugsmas širdžiai ir sielai. Tereikia žinoti, kaip tą padaryti.