Yra trys pagrindiniai kino juostų formatai: 35mm, 16mm ir 8mm. 35mm juosta yra skirta profesionaliam kinui, tuo tarpu 8mm ir 16mm skirti mėgėjams. Kadangi pasaulyje kino mėgėjų nebeliko (išskyrus Joną Meką), o profesionalų niekada ir nebuvo, visos tos nesąmonės, kas profesionalas, o kas mėgėjas, neturi prasmės. Skirtumas tik tas kad, 35mm kinas reikalauja kur kas didesnių investicijų, kurių nei aš, nei mūsų brangioji Tėvynė, sau leisti negali. Apie 16mm nieko daug negaliu pasakyti, skambinkit Mekui… Kalbant apie 8mm kino juostą, jos visas žavesys ir yra mažame formate, ko pasekoje gaunamas specifinis nepamainomas vaizdas. Drįsiu teigti, kad tokio vaizdo, kokį duoda 8mm jūs neišgausit nei iš bet kurios kitos kino juostos ar net skaitmeninio formato (netgi pasitelkus į pagalba tokias programas kaip “Cinelook”), aš net nekalbu apie VHS. Ir jeigu jūs norit kurti trumpametražinį filmuką ar “alternatyvų” muzikinį vaizdo klipą, 8mm yra tai ko jums reikia! Ši juosta būna kelių tipų, tačiau dažniausiai naudojama taip vadinama super8 tipo juosta. Be juostos, be abejo, svarbiausias dalykas – kamera. Aš galiu pasiūlyti dvi, socialistinio bei kapitalistinio pasaulių tobulumo viršūnes: “QUARZ” ir “CANON”. Be jau mano minėtų kameros ir juostos, dar būtų neblogai turėti stovą, montavimo įrenginį, eksponometrą, bei kino projektorių. O dabar plačiau apie mano disponuojamas kameras, kurias, aišku, reikalui esant galėčiau išnuomoti:)

QUARZ 1/8S-2 remiantis 1987m. “Namų ūkio enciklopedija” tai pati tobuliausia rusiška 8mm kino kamera. Pliusai: filmavimo dažniai 8; 12; 18; 24; 32 kadr/s, diafragma (1.8-16) gali būti nustatoma ir automatiškai ir rankiniu būdu, vaizdo ieškiklis +-2 ekspozicijos pataisymai, filmavimo objektyvo židinio nuotolis 9-38mm. Minusai: spyruoklinis mechanizmas (vienu prisukimu maksimaliai galima filmuoti 33s).

CANON 514 XL-S vien firmos pavadinimas daug ką pasako. Canon’as blogų dalykų tikrai negamina. Ir nors ši kamera pirkta dar tais laikais kai buvo gyvas Charles Chaplin’as, jos galimybės gerokai didesnės už “QUARZ’ą”. Pliusai: viskas automatiška!, pritaikyta super 8 filmams su garsu, diafragma (1.4-32), filmavimo objektyvo židinio nuotolis 9-45mm. Minusai: viskas automatiška, o automatika pasitikėti negalima. Filmavimo dažniai tik du 18; 24 kadr/s.

Apie super 8 juostą (truputėlis skaičių). Kasetėje yra 15 metrų juostos, viename jos metre yra 262 kadrai, normalus filmavimo dažnis 18 kadr/s. Gauname, kad su viena kasete galima nufilmuoti apie 3min 30s. Ar tai daug ar mažai, spręsti jums. Dabar liūdniausia dalis – kaina, bei kur galima įsigyti kasetę. Kadangi apskritai pasaulyje jos beveik nebegaminamos (išskyrus KODAK Europoj daugiau niekas ir nebegamina), jūs net tik, kad Lietuvoje, bet ir 1000 km spinduliu aplink ją, jos negausit. Arčiausiai turbūt bus Berlyne. Kasetės kaina svyruoja nuo 50 iki 70 Lt, už pašto išlaidas sumokėsit taip pat nemažai, plius išryškinimas apie 40Lt. Trumpai tariant susidaro nemaža sumelė. Va čia turbūt aš vėl jums galėčiau padėti (pigiau įsigyti 🙂
Jeigu turit kokių klausimų, pasiūlymų, idėjų, ar reikia padaryti kokį klipuką, rašykit man super8@takas.lt

Views All Time
Views All Time
3837
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!