Insomnia

Kriminalinis trileris
Režisierius: Christopheris Nolanas
Prodiuseriai:
Vaidina: Al Pacino, Robinas Williamsas, Hilary Swank, Maura Tierney, Martinas Donovanas, Jonathanas Jacksonas
Sukurta: JAV, D.Britanija, Norvegija (2002)
Trukmė: 117 min. (1 val. 57 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2002 m. rugsėjo 20 d.

Mažame Aliaskos miestelyje žiauriai nužudoma 17-os metų mergina. Vietinės policininkės Ellie Burr (akt. Hilary Swank) kvietimu daugelį Nightmutežo gyventojų sukrėtusį brutualų nusikaltimą tirti atvyksta Los Andželo policijos skyriaus detektyvai Willas Dormeris (akt. Al Pacino) ir Hapas Eckhartas (akt. Martinas Donovanas). Jiems tai ne tik šansas dar kartą įrodyti savo aukštą klasę, bet ir galimybė bent jau trumpam atsiriboti nuo korupcijos skandalo, kurio priežastis aktyviai aiškinasi Vidaus reikalų ministerijos agentai. Poilsio akimirką miestelio viešbutyje jaunasis Hapas Eckhartas netikėtai prabyla apie apsisprendimą bendradarbiauti su valstybės pareigūnais, liudyti prieš savo kolegas ir išduoti kelias svarbias paslaptis, kurias jie labai nori išgirsti. Toks poelgis garantuotai turės neigiamos įtakos ilgametei Willo Dormerio karjerai ir reputacijai.

Sekančią dieną svečiai iš Los Andželo parengia pasalą įtariamam nužudymu rašytojui Walteriui Finchui (akt. Robinas Williamsas). Nusikaltėlio gaudynes apsunkina didžiulis rūkas ir blogas matomumas. Pastebėjęs neryškią žmogaus figūrą, Willas iššauna įspėjamąjį šūvį, bet atsitiktinai pataiko į netoliese buvusį Hapą. Prieš mirtį jaunasis kolega dar spėja apkaltinti Willą, kad šis tai padarė tyčia, norėdamas jį visiems laikams užtildyti. Detektyvas-veteranas nusprendžia sufabrikuoti įkalčius, kad visi patikėtų, jog jaunąjį policininką nužudė persekiotas Walteris Finchas. Tačiau klastingasis rašytojas puikiai viską matė ir girdėjo. Šias svarbias žinias jis tikisi puikiai panaudoti psichologiniame žaidime su Willu Dormeriu, kurio darbą apsunkina vis labiau kankinanti nemiga. Jis niekaip negali užmigti šviesiu paros metu, o Aliaskoje saulė nesileidžia nei dieną, nei naktį.

Kovodamas su jį šantažuojančiu nusikaltėliu, Willas Dormeris vis labiau netenka jėgų, dėl nuovargio negali gerai matyti, pergyvena kaltę dėl partnerio mirties ir jaučia vietinės detektyvės spaudimą. Kaip ilgai visų gerbiamam policijos veteranui pavyks visa tai iškęsti?

Trys “Oscaro” premijos laureatas Alas Pacino, Robinas Williamsas ir Hilary Swank vaidina genialaus režisieriaus Christopherio Nolano nenuspėjamo siužeto trileryje, kurio veiksmas vystosi nuostabaus grožio gamtos kampelyje – poliarinėje Arktikoje.

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0278504

Views All Time
Views All Time
1979
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!