Liūdna istorija

Liūdna istorija

Ne taip seniai gyveno didelė turtinga šeima: ponas, ponia ir trys jų dukros. Gyveno laimingai, vargo ir nelaimių nežinojo. Jie turėjo viską, ko tik širdis geidė: didelį namą su nesuskaičiuojamais turtais, gražia alėja, kur mielai žaidė mergaitės, daug puikių tarnų. O svarbiausia – jų šeimoje vyravo meilė ir supratimas.

Kartą ponas Matejus panoro padidinti savo turtus. Jis norėjo tapti ne tik dar turtingesniu, bet dar galingesniu. Jis svajojo atrasti tokį būdą, kuris akmenį auksu paverstų. Tam reikėjo daug lėšų ir jėgų. Ponas pamiršo šeimą, vaikus. Jis vis dirbo ir dirbo – bandė išrasti stebuklingą būdą auksui gauti.

Tuo metu pono Matejaus žmona susirgo ir mirė. O ponas nenuleido rankų. Jis vis dirbo ir dirbo – stengėsi bet kokia kaina pasiekti savo tikslą.

Straipsniai 1 reklama

Kartą pono Matejaus vyriausioji duktė persirengė vyriškai drabužiais ir tapo jūrininku. Sykį jos laivas pateko į baisią audrą. Toje audroje žuvo pono Matejaus dukra.

Antroji duktė ištekėjo, bet jos vyras buvo elgeta, ir jie abu mirė iš bado. O ir pats ponas Matejus paseno, ėmė sirgti ir galu gale mirė, taip ir neišradęs stebuklingo būdo auksui gauti.

Liko tik viena, taip pat nelaiminga, nuskurdusi ir vieniša duktė.

O toje vietoje, kur kažkada stovėjo gražus, turtingas, pilnas meilės pono Matejaus namas su nuostabia alėja, dabar tiesiamas geležinkelis.

Sergej Bachtin

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *