Instinct

Visi atsakymai yra sąmonės džiunglėse

drama/trileris
Režisierius: Jon Turteltaub
Scenarijaus autorius: Daniel Quinn, Gerald Di Pego
Prodiuseriai: Michael Taylor, Barbara Boyle
Vaidina: Anthony Hopkins, Cuba Gooding Jr., Donald Sutherland, Maura Tierney
Muzika: Danny Elfman
Sukurta: JAV (1999)
Trukmė: 123 min. (2 val. 3 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2000 m. gegužės 5 d.

Antropologijos daktaras Etanas Pouelas išvyko į Afriką, vedamas aistros mokslui. Jis tyrinėjo Ruandos gorilas, gyveno tarp jų, stebėjo jų elgseną. Du metus apie Etaną Pouelą žmonės nieko negirdėjo. Tačiau niekas nebesidžiaugė tuomet, kai mokslininką surado…

Dėl nepaaiškinamų priežasčių daktaras Etanas Pouelas nužudo arba sužaloja kelis afrikiečius. Kas jį privertė taip elgtis? Kas galėjo protingą vyrą paversti laukiniu žvėrimi? Pats jis daugiau neprataria nė žodžio, todėl netrukus tyrinėtojas perkeliamas į kalėjimą, kur laikomi psichopatiški nusikaltėliai.

Pripažinto ir garsaus psichiatrijos profesoriaus Beno Hilardo paprašo įvertinti Afrikoje siautėjusio ir tarsi sulaukėjusio antropologo psichinę būklę. Netrukus šią užduotį jis patiki reziduojančiam ambicingam savo kolegai Teo Kalderiui. Jaunam daktarui dar viskas prieš akis, todėl jis entuziastingai pasineria į Etano Pouelo sąmonės labirintus. Kodėl Etanas Pouelas pasipriešino žmogiškajai prigimčiai ir, sakytum, sugrįžo į pirmykščio žmogaus būseną? Kas iš tiesų nutiko Afrikoje, mistiškoje gorilų bendruomenėje? Gal antropologas neišprotėjo, o tiesiog susitaikė su gamta, išmoko tolerancijos?.. Pradžioje atrodęs tiesiog iššūkiu jaunam psichiatrui, Etano Pouelo atvejis priverčia Teo Kalderį iš naujo pažinti save ir gyvenimą.

Nenuspėjamasis Anthony Hopkinsas (“Ėriukų tylėjimas”, “Rudens legendos”) ir magnetiškasis Cuba Goodingas Jaunesnysis (“Džeris Magvairas”, “Kur nuneša sapnai”) – du neprilygstami ir puikūs skirtingų kartų aktoriai, “Oskaro” statulėlių savininkai, susitiko viename filme. Rezultatas – reto įtaigumo istorija, kurioje rasite sąsajų su nepaprastais filmais: “Gorilomis rūke”, “Ėriukų tylėjimu” ir “Skrydžiu virš gegutės lizdo”.

Views All Time
Views All Time
1807
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!