Didžiosios Britanijos duomenų kaupimo korporacija BBC, televizijos kanalas Channel 4, D. Britanijos kinematografijos institutas (BFI) ir D. Britanijos Atviras universitetas (OU) trečiadienį parengė projektą Creative Archive License (“kūrybinio archyvo licencijavimas”), kuris skirtas teisinę bazę aprūpinti tuo, kad ji galėtų laisvame interneto priėjime saugoti skirtingas išleistas šalyje radijo ir televizijos programas, kad jomis galėtų naudotis Britanijos gyventojai.

Planuojama sukurti betarpišką archyvą Creative Archyve, kurio tikslas – parūpinti kūrybingiems žmonėms laisvą priėjimą prie nemokamos žiniasklaidos produkcijos, kurią būtų galima panaudoti asmeniniams kūrybiniams ir švietėjiškiems tikslams. Tokiu būdu projekto organizatoriai pasiryžę kovoti dėl informacijos dauginimo apribojimų, kurie užkerta visus kelius žmonėms, norintiems sukurti savą žiniasklaidos produkciją, naudojant rastą Internete medžiagą.

Idėja apie tokį projektą perimta iš amerikiečių – Creative Commons, kuri buvo sukurta 2002 metais, jos tikslas taip pat buvo parūpinti licencijuotą grynąją žiniasklaidos medžiagos bazę, kad žmonės ją galėtų panaudoti savo autoriniuose projektuose, nebijodami, kad bus apkaltinti intelektualios nuosavybės pasisavinimu. Dabar Creative Commons turi savo versijas skirtingose šalyse. Šiais metais žinomas tinklapis Yahoo sukūrė specialų padalinį projekto paieškoms archyvuose.

Creative Archyve įkūrėjai prisijungė prie kitų D. Britanijos projektų kūrėjų. BBC planuoja išdėstyti savo dokumentinius filmus, BFI ir OU atrinkinės kitus licencijuotai grynus filmus ir programas. Archyvas bus prieinamas tik tam tikriems britų abonentams.

Kaip yra žinoma, dėl licencijuotos grynos medžiagos saugojimo, kuriama nacionalinė tiesioginė enciklopedija Wikipedia, talpinanti kiekvienam pasiekiamą informaciją.

Views All Time
Views All Time
2292
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!