Baltasis Oleandras

White Oleander

Kartais ji gali būti nuostabi, o kartais – nuodinga.

drama
Režisierius: Peter Kosminsky
Scenarijaus autorius: Jenet Fitch
Vaidina: Alison Lohmank, Michelle Pfeiffer, Robin Wright Penn, Renee Zellweger, Patrickas Fugitas, Svetalana Efremova, Billy Connolly.
Sukurta: JAV (2002)
Trukmė: 109 min. (1 val. 49 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2003 m. sausio 31 d.

Straipsniai 1 reklama

Baltasis oleandras – tai gėlė. Kartais ji gali būti nuostabi, o kartais – nuodinga. Jos skleidžiamas grožis yra apgaulingas ir trapus. Šios gėlės žiedas yra labai gera metafora filmo herojei Ingrid Magnussen (akt. Michelle Pfeiffer). Ji yra graži, stipri ir savimi besirūpinanti moteris, kuri mėgsta krėsti nenuspėjamas šunybes artimiausiems žmonėms, o ypač labai jautrios sielos dukrelei Astrid (akt. Alison Lohman).

Priimdama svarbius sprendimus gyvenime, Ingrid vadovaujasi tik savo asmeninėmis mintimis, užgaidomis ir svajonėms, perdaug nekreipdama dėmesio kaip tie poelgiai paveiks jos dukterį, kurią ji labai myli. Bent jau viešai teigia, kad myli.

Vieną vakarą įsiutusi iš pavydo Ingrid mėgstamiausios gėlės baltojojo oleandro nuodais nužudo savo meilužį Barry (akt. Billy Connolly). Geriausiu atveju, jai reikės praleisti kalėjime tik 30 metų, bet gali atsitikti ir taip, kad moteris bus įkalinta už grotų iki gyvos galvos. Tai reiškia, kad savo mamą beprotiškai dievinanti Astrid gražiausiais paauglystės metais turės džiaugtis vaikų namuose arba kitose šeimose. 12-os metų mergaitei teks pačiai semtis gyvenimo patirties, savo kailiu susidurti su skurdu, prabanga, pirmaja meile, seksualiniu brendimu, pavydu, draugyste, bandymu nužudyti, savižudybe ir kitais dalykais.

Jos pirmoji pamotė Starr (akt. Robin Wright Penn) kadaise buvo striptizo šokėja ir nepataisoma alkoholike, bet po to pradėjo skaityti bibliją ir tapo praktikuojančia katalike. Moteris trokšta parodyti Astridai kelią pas Dievą, tačiau su kiekviena diena vis labiau pradeda bijoti, kad seksualioji paauglė gali „nukabinti” jos draugą Ray'ų (akt. Cole'as Hauseris). Būtent dėl šios priežasties jauna mergaitė yra priversta ieškotis naujos globėjos.

Antraja jos pamote tampa „B” lygio filmų aktorė Claire Richards (akt. Renee Zellweger), kuri yra tvirtai įsitikinusi, kad jos vyras (akt. Noah Wyle'as) yra užmezgęs meilės romaną su kita mergina. Netikėtai greitai turtuolė moteris ir maištingo charakterio mergaitė tampa geriausiomis draugėmis. Jos bendrauja taip puikiai, tarsi nuo pat gimimo būtų seserys. Tačiau ši nuostabaus gyvenimo idilija prabangiame Malibu kororte ilgai nesitęs. Likimas nublokš Astrid pas trečiąją pamotę keistuolę – emigrantę iš Rusijos Reną (akt. Svetlana Efremova).

Per visą tą laiką patyrusi daugybę teigiamų ir neigiamų emocijų, Astrid sugebėjo nepamiršti tikrosios savo ekscentriškos mamos Ingrid, kurios meilės jai taip trūko.

Daugiau apie filmą:
http://whiteoleander.warnerbros.com/teaser.html

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *