Tag archives for Žvejojame dugnine
Karšių gaudymas dugnine
Daugiausia karšių mūsų meškeriotojai sugauna dugninėmis meškerėmis. Tai pats paprasčiausias, didelio išmanymo nereikalaujantis gaudymas. Net tas, kas tik retkarčiais išeina pameškerioti, dažniausiai pasirenka dugninę. Paprasčiausia dugninė - kelios dešimtys metrų valo, kabliukas, švino gabalas ir kuolelis krante. Užkabinai ant kabliuko…
Kaip nusipirkti dugninę meškerę
Meškerykočio svarbą, žvejojant dugnine meškere, pervertinti labai sunku. Bet kuriuo meškerykočiu užmetame masalą, pakertame ir varginame užkibusią žuvį, tačiau dugninė meškerė turi dar vieną paskirtį – ji privalo labai staigiai ir tinkamai reaguoti į kibimą. Ne bet kaip parodyti, kad…
Sigučio pasakojimas: Žvejyba dugnine meškere
Šiuo metu pažvelgęs už lango pagalvojau, kad tikrai dar ne metas padėti dugnines meškeres į spintą. Ir kadangi turiu nemažą patirtį žvejyboje dugnine meškere (~30 m. stažas) bei turiu daug gražaus laiko, tai nutariau pasidalinti savo patirtimi. Esu žvejojęs įvairiuose…
Vėgėlių žūklė dugnine meškere
Vėgėlių žūklė yra gana paprasta, nenaudojamos sudėtingos sistemėlės ar įmantrūs masalai. Vėgėlės galima žvejoti dvejopai naudojant grubokus įrankius arba jautresnes sistemas. Pirmu atveju naudojami kieti meškerykočiai, gali būti neilgi karpiniai kotai. Pagrindinis valas gali svyruoti nuo iki storio. Svareliai dažnai…
Žvejyba dugnine. Žvejyba fideriais ir pikeriais
Feeder ir Picker meškerės pasirenkamos atsižvelgiant į žūklės sąlygas. Jei žvejojame stovinčiame ar lėtai tekančiame vandenyje geriau naudoti feeder light ir medium tipo meškerykočius. Jei žvejojame stiprioje srovėje ar atvirame vandens telkinyje kur reikalingi tolimi metimai arba naudojami didesni svoriai…
Žvejojame dugnine: Pirma dalis – Pagrindai
Tai pirmoji pažintinė žvejojimo dugnine meškere dalis. Apžvelgsime žvejybą dugnine meškere, pradedant paprastomis sistemėlėmis žvejoti stovinčiame vandenyje, baigiant beždžionėlėmis ir elektroniniais signalizatoriais. Pabandysime paaiškinti kada ir kaip naudoti įvairias kibimo stebėjimo įrangos formas, skirtingo masalo panaudojimą įvairiose situacijose. Šiame straipsnyje…
Žvejojame dugnine: Antra dalis – žvejyba stovinčiame vandenyje
Pirmoje žvejybos dugnine meškere dalyje apžvelgėme šio žvejojimo būdo pagrindus ir pristatėme meškerės galūnėlę, kuri informuoja apie žuvies kibimą. Šioje dalyje aptarsime, kaip pasidaryti paprastą, jautrios galūnėlės sistemą gaudyti smulkesnę žuvį stovinčiame vandenyje - raudes, plakius ir pan. II dalis…
Žvejojame dugnine: Trečia dalis – populiariausios sistemėlės
Įsigijote reikiamus įrankius dugninei žvejybai, bet dar nežinote, kokias sistemėles naudosite žvejyboje? Tada šis straipsnis kaip tik jums! Populiariausios dugninės žvejybos sistemėlės, jų ypatumai. Trilogijos "Žvejojame dugnine" III žvejybos dugnine meškere dalyje apžvelgėme žvejojimo dugnine meškere pagrindus ir pristatėme meškerės galūnėlę, kuri…
Žvejyba dugnine meškere
Meškerykočiai dugninei meškerei anksčiau buvo daromi iš kadagio, bambuko, lazdyno ar šermukšnio, kartaisnaudojamos špagos. Šiuo metu yra didelis pasirinkimas firminių meškerykočių. Dažniausiai imamas neilgas iki 2 – 2,5m meškerykotis su rite. Valas, truputį storesnis 0,15 – 0,3 mm kartais iki…
Dugninė
Spaudoje dažnai tenka skaityti, kad žvejyba dugnine meškere yra tinginių užsiėmimas. Atseit užmetei meškerę ir sėdi “atsipūtęs” sau ant kranto - žuvis pati užkibs. Taip gali kalbėti tik tas, kas nežvejojo upėje kylant vandeniui. Žvejyba Neryje po staigaus ir smarkaus…