Tag archives for Kitos krikščionybės šakos
Stačiatikiai
Stačiatikiai priklauso vienai iš trijų pagrindinių (greta katalikybės ir protestantizmo) krikščionybės krypčių. Pirmoji Stačiatikių Bažnyčia (dar vadinama Rytų arba Graikų ortodoksų) atsirado apie IV a. Bizantijoje. Nuo Vakarų (Romos) Bažnyčios ji skyrėsi savo apeigomis, liturgija, kalba. 1054 m. įvyko oficialus…
Laukaitytė, Regina. Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje XX amžiuje
Laukaitytė, Regina. Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje XX amžiuje, Vilnius: LII leidykla, 2003, 315, p.: iliustr., lent. Bibliogr.: p. 257–262. – Asmenvardžių ir vietovardžių r-klės: p. 263–278. – Santr. angl., rus.: p. 279–315. – Tiražas 1000 egz. ISBN 9986-780-52-7 Knygoje tiriama Stačiatikių…
Vilniaus stačiatikių vienuolynas ir Šv. Dvasios cerkvė
Stačiatikių vienuolynas prie Šv. Dvasios cerkvės užima dvi dideles posesijas, plytinčias ant kalnelio prie Aušros vartų gatvės ir 1808 m. nubraižytame Vilniaus plane pažymėtas 17 ir 18 numeriais, dab. Vilniaus 49 kvartalas. Cerkvė ir vienuolynas veikia nuo 1597 m. 1997…
Pastarųjų dienų šventieji – mormonai
Atvėrę duris nepažįstamajam su knygų ar brošiūrų glėbiu, galime būti tikri, jog į mūsų namus atėjo misionieriai. Tokiu būdu savo tikėjimą Lietuvoje aktyviausiai skelbia Jehovos liudytojai arba mormonai. Šį kartą kalbėsime apie mormonus, arba Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčią…
„Neturėk kitų dievų, tiktai mane“
Spalio 31-ąją viso pasaulio evangelikai pažymi reformacijos pradžią, nes šią 1517 metų dieną augustinų vienuolis Martynas Liuteris prikalė prie Vitenbergo bažnyčios durų savo 95 tezes. Be to, šiais metais švenčiamos ypatingos – 475-osios protestantizmo metinės. 1529 m. Špejerio susirinkime evangelikai…
„Tikėjimo Žodis“. Ieškojimų kelias
Pateikiame br. Arūno Pranciškaus Peškaičio OFM pokalbį su buvusiu ilgamečiu krikščionių bendrijos „Tikėjimo žodis“ pastoriumi Giedriumi Saulyčiu. ** Giedriau, dabar lyg ir nematyti Tavęs Lietuvoj. Ką veiki? Studijuoju teologiją Tarptautiniame Trejybės universitete netoli Čikagos. Tai yra protestantiškas universitetas? Taip. Tai…
Švč. Mergelės apreiškimo cerkvė
Cerkvė yra vakarinėje Žvėryno dalyje. Ji tartum vainikuoja pagrindinės miesto gatvės – Gedimino prospekto - pabaigą. Sumanymas šioje Vilniaus vietoje pastatyti cerkvę gimė Šv. Dvasios religinei bendruomenei. Kai tai buvo nuspręsta, gyveno apie 2500 ortodoksų tikinčiųjų. Jie surinko pinigus ir…
Viltingas kardinolo V.Kasperio vizitas Maskvoje
Svarbiausias Popiežiškosios krikščionių vienybės skatinimo tarybos pirmininko kardinolo Valterio Kasperio vizito į Rusiją antroje vasario pusėje rezultatas – jo susitikimas su Maskvos stačiatikių patriarchu Aleksijumi II bei susitarimas dėl dvišalės Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Stačiatikių Bažnyčios komisijos sudarymo, kuri išsamiai…
Bažnyčios istorija, III dalis
3. BAŽNYČIOS ISTORIJOS ŠALTINIAI Bažnyčios istorijos šaltiniai - duomenys, kuriais mes pasikliaujame savo studijose, iš dalies yra dieviški, iš dalies - žemiški. Dievo karalystės istorijai, pradedant nuo sukūrimo ir baigiant apaštališku amžiumi, mes turime įkvėptus Šventosios Dvasios Senojo ir Naujojo…
Bažnyčios istorija, II dalis
Krikščionių bažnyčios istorija 2. BAŽNYČIOS ISTORIJOS ŠAKOS Kristaus karalystė tiek savo esme, tiek tikslu yra tokia pat visapusiška bei plati kaip ir žmonija. Ji išties katalikiška, arba universali, numatyta ir pritaikyta visoms tautoms ir visiems laikotarpiams, visoms žmogaus sielos galioms,…