M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų
| | | |

M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų

San Francisko (JAV) apeliacinis teismas išklausė trijų buvusių Harvardo universiteto studentų – brolių Camerono ir Tylerio Winklevossų bei Divya Narendros – prašymą atnaujinti bylą dėl „Facebook” idėjos pasisavinimo, kuriuo kaltinamas socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas. Nors trys minėti asmenys dar 2008 m. buvo susitarę su M. Zuckerbergu ir gavo 65 mln. JAV dolerių (173 mln. Lt) kompensaciją, teismo buvo prašoma atnaujinti bylą, kadangi tuometinė išmoka neatitinka „Facebook” vertės, o broliai Winklevossai ir D. Narendra dėl to neteko milijonų, pranešė BBC. Sprendimą dėl bylos atnaujinimo apeliacinis teismas priims iki balandžio mėnesio. „Facebook” teigimu, didesnių pinigų prašymas nėra pagrįstas. Ieškovai taip pat siekia pripažinimo, kad M. Zuckerbergas, Harvarde jiems padėjęs plėtoti projektą, vėliau pavogė idėją ir sukūrė per 500 mln. vartotojų turintį ir neseniai apie 50 mlrd. JAV dolerių (133 mlrd. Lt) įvertintą populiariausią pasaulio socialinį tinklą. 2008 m. šalių susitarimu bylą nutraukus, „Facebook” trims vyrams išmokėjo kompensaciją, tačiau M. Zuckerbergas nepripažino pavogęs socialinio tinklo idėjos.

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą
| | | |

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą

Satyriniame tinklalapyje weeklyworldnews.com pasirodžius pokštui, jog socialinis tinklas „Facebook” kovo 15 d. bus uždaromas, ši informacija buvo priimta už gryną pinigą ir paplito taip greitai, kad bendrovei gandus teko oficialiai paneigti. Informaciją „Facebook” paneigė savo socialinio tinklo paskyroje, o tai, kad vienas populiariausių pasaulio tinklalapių veiks kaip veikęs, patvirtino ir bendrovės korporatyvinės komunikacijos direktorius Larry Yu. Nors įvairių pašaipų ir gandų internete sulaukia daugelis, šįkart stebėtina tai, kad melagingos informacijos šaltinis buvo satyrinis tinklalapis, skelbiantis ir tokias žinias kaip kad „2011 m. Žemę puls ateivių kosminiai laivai”.

Facebook.com – prie Lietuvos tinklo prisijungė jau 40 tūkst.
| | | |

Facebook.com – prie Lietuvos tinklo prisijungė jau 40 tūkst.

Socialiniame tinklapyje facebook.com Lietuvos tinklui (tinklapio vartotojai turi galimybę pažymėti savo regioną/miestą ir mokyklą/universitetą) priklauso beveik 40 tūkstančių žmonių. Kadangi Lietuvos kaip savo tinklo nurodyti nebūtina (gal kažkam neprestižas) galima daryti prielaidą, jog lietuvių facebook’e yra daugiau… Bet tik 40 tūkst.? Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, 2008 m. IV ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, sudarė jau apie 707 tūkst. Ar facebook’as, nors ir būdamas visiškai nemokamas ir kur kas turtingesnis savo galimybėmis, nesugeba konkuruoti su vietiniais socialiniais portalais? O gal Lietuviai nemoka/nemėgsta bendrauti internetu?

11 būdų, kaip ištverti FaceBook lūžimą
| | | |

11 būdų, kaip ištverti FaceBook lūžimą

Prieš kelias dešimtis minučių namo grįžau, lyg ir eičiau miegot, tačiau turiu tokį įprotį: atsikelt ir užmigt kartu su facebook`u. Ir spėkit, kokia staigmena manęs laukia grįžus? Po Velnių, Veidaknygė neveikia! Ir tada, kai jos labiausiai reikia. Tad pristatau, remiantis kitų idėjomis, papildant jas savosiomis – būdai, kaip ištverti facebook krizę. Apie tai, kaip facebook`as nulūžo, eikit kalbėt į twitter`į. Ten tikrai rasit visus susirinkusius, tiek pat priklausomus kiek Jūs. Pasiskųskit dar kokiam priklausomam draugui per Skype. Nueikit į atitinkamos temos blog`ą ir ten palikit komentarą apie tai, kaip FB nulūžo. Užsiregistruokit lietuviškoj twitter alternatyvoj vibe.lt ir siųskit žinutes ten apie tai, kaip FB nulūžo. Sukurkit temą apie tai, koks prastas Jūsų internetas, jog FB neužkrauna. Parašykit blog`o įrašą apie tai, kaip FB nulūžo. Galvokit apie tai, kaip blogai, kad FB nulūžo. Paskambinkit draugei ir pasakykit, kad Jus neseniai užtagino fotkėj, o pažiūrėt neina.

Facebook palieka FBML kodą
| | | |

Facebook palieka FBML kodą

Dėja, šį karta jokio paveikslėlio nedėsiu… Taigi slampinėjau po Facebook ir pagalvojau pažiūrėsiu ką jie išdarinėja kad pradėjo neveikti dauguma (naudingų) funkcijų su FBML kodais, ir ką gi aš radau jų kūrėjų tinklarašyje – Facebook Platform Roadmap Update kuriame juoda ant balto parašyta: We have a vision for Facebook Platform that is powerful, standards-based, and easy to use across Facebook.com, the Web, and mobile devices. As part of this, we are unifying the Platform technologies used to build on Facebook.com — OAuth 2.0, the Graph API, and the JavaScript SDK — with the technologies used to integrate Facebook into external websites. Taigi, jie žada atsisakyti FBML kodo ir naujų aplikacijų jam ir jį pakeisti į OAuth 2.0, Graph API ir JavaScript SDK (su IFrames funkcija). Na nežinau ant kiek tai gerai, bet vieną tikrai žinau, jei leis naudoti IFrames labai lengvai tai Facebook gali patirti rimtų problemų.

Išlikimas, arba 31 diena be Facebook
| | |

Išlikimas, arba 31 diena be Facebook

Pasaulyje nežmoniškai dideliu tempu paplito masinė epidemija, priklausomybė ir visuotinė blogybė kodiniu pavadinimu: facebookas! Saugokitės, jeigu dar neužsiregistravote, nes kelio atgal iš ten nebus. Tai jums ne koks lietuviškas mėgėjų darbas, o visame pasaulyje išplitęs portalas. Kai daugiau nei prieš metus importinis brolis pasakojo, koks tai nuostabus dalykas, aš į visą tai žiūrėjau vangiai. Dabar net nepamenu kas mane paskatino užsiregistruoti, bet pirmus tris mėnesius man facebookas atrodė didžiulė kvailystė. Nesinaudodavau juo. Bet vieną dieną jis ėmė sparčiai populiarėti mano draugų tarpe. Visi masiškai kurėsi anketas, ir facebookas darėsi vis įdomesnis. Galiausiai įsivėliau į šį liūną ir tai man tapo kasdiene priklausomybe… Juokinga?? ne. Aišku, tai kur kas mažiau kenksminga priklausomybė, negu priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholio. Bet alkoholis neatima iš žmogaus tiek laiko ir dėmesio, kiek veidaknygė (facebookas). Kiekvieną dieną, manęs (o galbūt ir TAVĘS) laukia: How are you lucky today? How sexy are you today? Lover of the day? — Kaip susilaikysi nepaspaudus? o gal šiandien būten ta diena, kai tavo lucky 100 procentų?? Bet tai tik semkės, palyginus su tuo, kas laukia toliau….

Facebook ir Geolokacija
| | | |

Facebook ir Geolokacija

Šį įrašą pradedu rašyti iš vakaro, dar tiksliai nežinodamas apie kokias naujoves trečiadienį paskelbs Facebook. Tikimasi, kad Facebook be kitų sistemos atnaujinimų pristatys ir vietos nustatymo paslaugą. Dauguma IT specialistų ir netgi paprastų internautų su entuziazmu laukė šios naujovės jau nuo pavasario. Net jeigu tai bus atidėta vėlesniam laikui, jau šiandien galime pasvarstyti kuo tai kvepia. Išmaniųjų telefonų šeimininkai jau senokai mėgaujasi Foursquare ar Lietuvoje mažiau populiarios Gowalla paslaugomis (jeigu Jūs niekada negirdėjote apie šių svetainių paslaugas, tai siūlau perskaityti “Aš – savo tupyklos meras”). Man asmeniškai šios paslaugos nelabai aktualios. Ir netgi sunkiai suprantamos, nes mano bendravimo ratas nėra toks didelis, kad reikėtų Foursquare pagalbos norint su kuo nors išgerti kavos ar alaus. Nors žadant aplankyti kokį nors didesnį renginį, gal ir man visai įdomu būtų sužinoti, kas iš pažįstamų galėtu man palaikyti kompaniją. Bet kuriuo atveju tikrai nekalta paslauga, nors ir į ją kai kurie žiūrėjo kreivai. Bet mano durna galva, tai Foursquare tik buvo leista paruošti rinką ir vartotojus prieš pasirodant gigantams. Nes jeigu Foursquare tik rinko informacija apie Jūsų mėgiamas lankytis vietas, tai Facebook, turi ir visą likusią informaciją apie Jus. Čia jau nebe taip linksma. Kodėl nebelinksma? Ogi todėl, kad Jūs mėgstate spaudinėti Like mygtuką.

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris
| | |

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris

Socialiniai tinklai žmonėms vis dažniau sukelia nerimą, o vartotojai jaučia pastovų spaudimą, kad nuolat privalo būti prisijungę. Pasak „Cenovis Chill Pill Survey” atliktos apklausos, kurios metu buvo apklausti 420 vyresnių nei 18 metų Australijos gyventojų, 63 procentai respondentų mano, kad socialiniai tinklalapiai sukelia stresą. Iš jų maždaug trečdalis (37 %) apklaustųjų teigia, jog jaučia nuolatinį spaudimą, kad turėtų būti prisijungę, o 35 procentai mano, kad jų bičiuliai laukia, kad jie atsakys į jų žinutę nieko nelaukdami. Trylika procentų stresu besiskundžiančių apklausos dalyvių prisipažįsta jaučiantys nerimą, kad turi kasdien atnaujinti savo profilį. Latrobo universiteto teisės studentė Nikkita Venville sako, kad iš tyrimo išvadų atpažįsta save: „Jaučiu šiokį tokį spaudimą, kad įrašai mano profilyje būtų juokingi, o juos skaitantys spaustų „Patinka” mygtuką”. N. Venville sako, kad „numirtų”, jei negalėtų reguliariai tikrintis ir atsakinėti į žinutes „Facebook”. Tyrimu buvo nustatyta, kad moterys jaučia didesnį stresą – 69 procentai dailiosios lyties atstovių jaučia, kad privalo sukurti įdomius statuso atnaujinimus, o tarp vyrų tuo „skundžiasi” tik 39 procentai.

Karalienė Facebook’e. Net karalienė…
| | | |

Karalienė Facebook’e. Net karalienė…

Ir ne tik – ir Flickr’e, ir Twitter’yje. Kitaip tariant – tai, kas asocijuojasi su gilia praeitimi ir istorija, dabar modernėja. Britams – tai tikrai didelis įvykis. Socialinė žiniasklaida suteiks karališkos šeimos gerbėjams naują domėjimosi ir sekimo kokybę. Įdomu, kas iš mūsų puoselėja jausmus kilmingiesiems ir didikams. Turbūt tik tie, kurie turi garsių protėvių, bet ir tai, kažin ar tai nėra jausmas popieriui, įrodinėjančiam, kad venomis teka kilmingųjų kraujas. Sovietinė sistema labai smarkiai pasistengė išgyvendinti bet kokią pagarbą bajorams, didikams, kilmingiesiems. Man labai patinka vieno mokslininko retorinis klausimas: Įsivaizduokite, kas atsitiktų jei gerai žaidžiančios futbolo komandos lyderius surinktų ir… sušaudytų? Po to vėl leistų žaisti priėmę jaunimo, tada naujai atsiradusius lyderius vėl sušaudytų ir taip kelis kartus? Skamba šiurpiai, bet tai apie mus. Kažkas labai smarkiai pasistengė iš mūsų aplinkos išbraukti lyderystę.

Jūs esate priklausomas nuo Facebook…
| | | |

Jūs esate priklausomas nuo Facebook…

Jūs esate priklausomas nuo Facebook jeigu: Draugystė su mergina oficialiai įsigalioja tik pakeitus statusą Facebook’e. Tikrinate savo profilį kas valandą bent po kartą. Jūs fotografuojate žmones tik todėl, kad galėtumėte vėliau juos “užtaginti” Facebook’e. Jūs esate vienas iš nedaugelio žmonių, kuris naudojasi Facebook’o chatu. Jūs siūlote (labiau panašu į reikalavimą) draugams palikti One.lt ir registruotis Facebook’e. Jūs turite Facebook’o draugų, kurių net niekada nesate matęs. Jums patinka būti “bakstelėtam”, o dar labiau patinka pačiam “bakstelėti”. Žodžio “bakstelėti” jūs nebelaikote kažkokiu fiziniu kontaktu. Facebook’e jūs dalinatės savo sapnais. Paskutinė jūsų mergina metė jus parašydama tai ant jūsų sienos. Paskutinį kartą bendravote su mama, kai ji jus pasveikino su gimtadieniu Facebook’o sienoje. Facebook’as yra pradinis puslapis jūsų naršyklėje. Jūs “palaikinate” šį įrašą.