M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų
| | | |

M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų

San Francisko (JAV) apeliacinis teismas išklausė trijų buvusių Harvardo universiteto studentų – brolių Camerono ir Tylerio Winklevossų bei Divya Narendros – prašymą atnaujinti bylą dėl „Facebook” idėjos pasisavinimo, kuriuo kaltinamas socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas. Nors trys minėti asmenys dar 2008 m. buvo susitarę su M. Zuckerbergu ir gavo 65 mln. JAV dolerių (173 mln. Lt) kompensaciją, teismo buvo prašoma atnaujinti bylą, kadangi tuometinė išmoka neatitinka „Facebook” vertės, o broliai Winklevossai ir D. Narendra dėl to neteko milijonų, pranešė BBC. Sprendimą dėl bylos atnaujinimo apeliacinis teismas priims iki balandžio mėnesio. „Facebook” teigimu, didesnių pinigų prašymas nėra pagrįstas. Ieškovai taip pat siekia pripažinimo, kad M. Zuckerbergas, Harvarde jiems padėjęs plėtoti projektą, vėliau pavogė idėją ir sukūrė per 500 mln. vartotojų turintį ir neseniai apie 50 mlrd. JAV dolerių (133 mlrd. Lt) įvertintą populiariausią pasaulio socialinį tinklą. 2008 m. šalių susitarimu bylą nutraukus, „Facebook” trims vyrams išmokėjo kompensaciją, tačiau M. Zuckerbergas nepripažino pavogęs socialinio tinklo idėjos.

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą
| | | |

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą

Satyriniame tinklalapyje weeklyworldnews.com pasirodžius pokštui, jog socialinis tinklas „Facebook” kovo 15 d. bus uždaromas, ši informacija buvo priimta už gryną pinigą ir paplito taip greitai, kad bendrovei gandus teko oficialiai paneigti. Informaciją „Facebook” paneigė savo socialinio tinklo paskyroje, o tai, kad vienas populiariausių pasaulio tinklalapių veiks kaip veikęs, patvirtino ir bendrovės korporatyvinės komunikacijos direktorius Larry Yu. Nors įvairių pašaipų ir gandų internete sulaukia daugelis, šįkart stebėtina tai, kad melagingos informacijos šaltinis buvo satyrinis tinklalapis, skelbiantis ir tokias žinias kaip kad „2011 m. Žemę puls ateivių kosminiai laivai”.

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris
| | |

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris

Socialiniai tinklai žmonėms vis dažniau sukelia nerimą, o vartotojai jaučia pastovų spaudimą, kad nuolat privalo būti prisijungę. Pasak „Cenovis Chill Pill Survey” atliktos apklausos, kurios metu buvo apklausti 420 vyresnių nei 18 metų Australijos gyventojų, 63 procentai respondentų mano, kad socialiniai tinklalapiai sukelia stresą. Iš jų maždaug trečdalis (37 %) apklaustųjų teigia, jog jaučia nuolatinį spaudimą, kad turėtų būti prisijungę, o 35 procentai mano, kad jų bičiuliai laukia, kad jie atsakys į jų žinutę nieko nelaukdami. Trylika procentų stresu besiskundžiančių apklausos dalyvių prisipažįsta jaučiantys nerimą, kad turi kasdien atnaujinti savo profilį. Latrobo universiteto teisės studentė Nikkita Venville sako, kad iš tyrimo išvadų atpažįsta save: „Jaučiu šiokį tokį spaudimą, kad įrašai mano profilyje būtų juokingi, o juos skaitantys spaustų „Patinka” mygtuką”. N. Venville sako, kad „numirtų”, jei negalėtų reguliariai tikrintis ir atsakinėti į žinutes „Facebook”. Tyrimu buvo nustatyta, kad moterys jaučia didesnį stresą – 69 procentai dailiosios lyties atstovių jaučia, kad privalo sukurti įdomius statuso atnaujinimus, o tarp vyrų tuo „skundžiasi” tik 39 procentai.

Karalienė Facebook’e. Net karalienė…
| | | |

Karalienė Facebook’e. Net karalienė…

Ir ne tik – ir Flickr’e, ir Twitter’yje. Kitaip tariant – tai, kas asocijuojasi su gilia praeitimi ir istorija, dabar modernėja. Britams – tai tikrai didelis įvykis. Socialinė žiniasklaida suteiks karališkos šeimos gerbėjams naują domėjimosi ir sekimo kokybę. Įdomu, kas iš mūsų puoselėja jausmus kilmingiesiems ir didikams. Turbūt tik tie, kurie turi garsių protėvių, bet ir tai, kažin ar tai nėra jausmas popieriui, įrodinėjančiam, kad venomis teka kilmingųjų kraujas. Sovietinė sistema labai smarkiai pasistengė išgyvendinti bet kokią pagarbą bajorams, didikams, kilmingiesiems. Man labai patinka vieno mokslininko retorinis klausimas: Įsivaizduokite, kas atsitiktų jei gerai žaidžiančios futbolo komandos lyderius surinktų ir… sušaudytų? Po to vėl leistų žaisti priėmę jaunimo, tada naujai atsiradusius lyderius vėl sušaudytų ir taip kelis kartus? Skamba šiurpiai, bet tai apie mus. Kažkas labai smarkiai pasistengė iš mūsų aplinkos išbraukti lyderystę.

Jūs esate priklausomas nuo Facebook…
| | | |

Jūs esate priklausomas nuo Facebook…

Jūs esate priklausomas nuo Facebook jeigu: Draugystė su mergina oficialiai įsigalioja tik pakeitus statusą Facebook’e. Tikrinate savo profilį kas valandą bent po kartą. Jūs fotografuojate žmones tik todėl, kad galėtumėte vėliau juos “užtaginti” Facebook’e. Jūs esate vienas iš nedaugelio žmonių, kuris naudojasi Facebook’o chatu. Jūs siūlote (labiau panašu į reikalavimą) draugams palikti One.lt ir registruotis Facebook’e. Jūs turite Facebook’o draugų, kurių net niekada nesate matęs. Jums patinka būti “bakstelėtam”, o dar labiau patinka pačiam “bakstelėti”. Žodžio “bakstelėti” jūs nebelaikote kažkokiu fiziniu kontaktu. Facebook’e jūs dalinatės savo sapnais. Paskutinė jūsų mergina metė jus parašydama tai ant jūsų sienos. Paskutinį kartą bendravote su mama, kai ji jus pasveikino su gimtadieniu Facebook’o sienoje. Facebook’as yra pradinis puslapis jūsų naršyklėje. Jūs “palaikinate” šį įrašą.

Apie facebook’o priklausomybę
| | | |

Apie facebook’o priklausomybę

O jeigu rimtai, tai pradedu galvot, kad gal visai protinga būtų iš ten išsiregistruot. Aišku, pats facebookas yra gan smagus ir truputį keliantis priklausomybę dalykas. Bet kita vertus, tai anksčiau žmonėms reikėdavo samdyt privačius seklius, o dabar užtenka vidutiniškai mokėt naudotis internetu ir tu jau žinai apie žmogų praktiškai viską. O kadangi yra tokių žmonių, kurie nenorėčiau, kad kanors apie mane žinotų (išskyrus tai, kad jei pasitaikys proga, tai pasistengsiu apkartint jiems gyvenimą, kaip jie kažkada padarė man), tai mane kiek neramina ta mintis, kad jie iš kieno nors kito profilio gali peržiūrinėt praktiškai visą mano gyvenimą. Aišku, galima išsitrint daugumą nuotraukų, nieko nerašyt, nespaust ant jokių renginių, kad dalyvausi, bet tai kam tada reikia iš viso to facebooko, jeigu juo nesinaudoji pagal paskirtį… Ir iš viso, anksčiau buvo visokie one’iukai ir pažintys, bet tokio populiaraus ir tiek laiko suėdančio socialinio tinklapio tai tikrai nebuvo. Nežinau, kaip jums, bet man, kaip senamadiškai konservatyviai davatkai, kažkaip labiau patinka naujas pažintis megzt ir senas palaikyt realiai, o ne per internetą.

Facebook’o žaidimai ir mirtis
| | | |

Facebook’o žaidimai ir mirtis

Skaitytoją reikia suintriguoti pavadinimu. Tada padidėja tikimybė, kad tavo straipsnį perskaitys. Žemiau rašysiu apie populiarųjį Facebook’ą ir jo žaidimus. O mirtis į straipsnį pateks per apmąstymus apie viso to prasmę. Facebook’ą išbandžiau pakankamai neseniai – praeitų metų pabaigoje. Iš karto puoliau žaisti. Iš pradžių virtualų zoologijos sodą kūriau (Zoo World), paskui persimečiau į mafijos karus (Mafia Wars), tada atradau fermą (FarmVille) ir lobių paieškas (Treasure Madness). Po truputį žaidimai prarado savo žavesį ir paskutiniu metu likau tik prie vangoko braškių auginimo fermoje. Per tą kelių mėnesių laikotarpį spėjo įsijungti ir mano psichologinis išsilavinimas bei perduoti į sąmonę kelias vertingas įžvalgas apie tai, kodėl ne tik aš, bet ir kiti žmonės gali žaisti šiuos žaidimus. Tad, pirmiausia apie jas. Pamenate tamagochius? Tokį elektroninį prietaisiuką, kurį galėdavai nešiotis kaip raktų pakabuką. Mažam ekranėlyje vaikščiodavo mažytis dinozauras. Jį reikėdavo maitinti, prausti, migdyti. Jei pamiršdavai tai padaryti laiku… dinozauras mirdavo. Iš principo didelė dalis Facebook’o žaidimų vadovaujasi tuo pačiu dėsniu: pamirši nuimti braškių derlių – jos supus, pamirši pamaitinti naujagimį zoologijos sode – jis susirgs. Apeliuojama į mūsų gebėjimą rūpintis. Juk tas, kuris rūpinasi kitu, yra geras žmogus (Motina Teresė). Juk rūpestis – tai meilė, o mylėti yra labai gražu. Keisčiausia, kad žmogui rūpi ne tik gyvasis pasaulis.

Už naudojimąsi „Facebook“ – pas darbdavį „ant kilimėlio“
| | | |

Už naudojimąsi „Facebook“ – pas darbdavį „ant kilimėlio“

Prie darbo stalo – jokių “Skype” ar “Facebook” programų. Plečiantis tarptinkliniam bendravimui, vis daugiau darbdavių savo įmonėse sukuria naują ir visuotinai galiojančią taisyklę, draudžiančią naudotis socialiniais tinklais. Tokių įmonių gretos pastaruoju metu vis auga, o vadovai suka galvas, kaip pažaboti šią priklausomybę. Štai pernai netgi LR Seimas parlamentarams neva saugumo sumetimais uždraudė naudotis „Skype” programa, dėl kurios parlamentarai kas mėnesį sutaupydavo nemažą mobiliųjų telefonų sąskaitos dalį. „Nėra Skype – nėra problemos”, – tuo metu tarė Informacijos technologijų ir telekomunikacijų reikalų departamento vadovas Jonas Milerius ir užblokavo programą. Ne naujiena panašūs draudimai ir kitose įstaigose. Zebra.lt redakcijos šaltinių duomenimis, „SEB” banke „Facebook” puslapis nėra uždraustas, tačiau administracijos viduje yra iškabinamos juo besinaudojančių darbuotojų pavardės. Dalyvavimas socialinių tinklų gyvenime darbo metu yra nepageidaujamas ir „Danske” banke. Tokie draudimai taip pat galioja ir TV3 televizijoje, tuo tarpu LNK televizijos darbuotojai „Facebook” puslapiu gali naudotis nevaržomai. O štai „Swedbank” jokių su socialiniais tinklais susijusių draudimų savo darbuotojams netaiko. Deja, tačiau šių įstaigų darbuotojai nesutiko atskleisti su draudimais susijusių detalių dėl jų žodžio laisvę varžančių sutarčių.

„Time“ Metų žmogus – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas
| | | |

„Time“ Metų žmogus – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas

Įtakingas JAV žurnalas „Time” trečiadienį paskelbė 2010 Metų žmogų. Juo tapo socialinio tinklo „Facebook” įkūrėjas Markas Zuckerbergas.Žurnalo teigimu, M. Zuckerbergas nominuotas už tai, kad „sujungė daugiau nei pusę milijardo žmonių ir nutiesė tarp jų socialiniu ryšius; už naujos informacijos apsikeitimo sistemos sukūrimą; ir už tai, kad pakeitė mūsų visų gyvenimo būdą”. M. Zuckerbergas socialinį tinklą sukūrė prieš beveik septynerius metus, 2004 metų vasarį, studijuodamas Harvardo universitete. Tuo metu jam buvo 19 metų. Svetainės, kuri tuo metu vadinosi Thefacebook.com, serverį vaikinas laikė bendrabučio kambaryje. Šiais metais prie „Facebook” (jau netekusio priešdėlio „the”) yra prisijungę per 550 mln. žmonių. Kitaip sakant, „Facebook” paskyrą turi kas 12-as planetos gyventojas. Kasdien socialinis tinklas pasipildo maždaug 700 tūkst. naujų narių. Socialinio tinklo nariai kalba 75-iomis kalbomis ir visi kartu svetainėje per mėnesį praleidžia daugiau nei 700 mlrd. minučių. Kitaip sakant, per mažiau nei 7 metus M. Zuckerbergas sujungė vieną dvyliktąją žmonijos į didžiulį tinklą, taip sukurdamas socialinę erdvę, kuri jungia beveik dvigubai daugiau žmonių, nei gyvena JAV. Jei „Facebook” būtų valstybė, ji būtų trečia pagal dydį pasaulyje po Kinijos ir Indijos.

Buvo sutrikusi didžiausio socialinio tinklalapio „Facebook“ veikla
| | | |

Buvo sutrikusi didžiausio socialinio tinklalapio „Facebook“ veikla

Ketvirtadienį 23 val. 45 minutės neveikė didžiausias pasaulio socialinis tinklas „Facebook”- pranešė Straipsniai.lt skaitytojai. „Facebook” tinklalapis buvo neprieinamas dvidešimt minučių – apie 00:09 val. Lietuvos vartotojai šiuo socialiniu tinklalapiu naudotis jau galėjo. Apie „Facebook” neveikimą iš įvairiausių pasaulio kampelių internautai pranešė savo „Twitter” paskyruose. Jie rašė apie „išmetamas” klaidas arba visišką neprieinamumą. 2010 rugpjūčio 31 dieną „Facebook” tinklalapis buvo neprieinamas kelias valandas – apie 16 val. Lietuvos vartotojai šiuo socialiniu tinklalapiu naudotis jau galėjo. Internetinio portalo Downrightnow.com, kuris fiksuoja visuotinai prieinamų interneto tinklalapių pertraukas veikloje, duomenimis, „Facebook” veikla buvo sutrikusi nuo maždaug 13 val. „Facebook” atsakyme mashable.com rašoma, kad tinklalapis patyrė tam tikras problemas, dėl kurių kai kurie vartotojai negalėjo prisijungti prie „Facebook”. Dėl šių problemų tinklalapis gali neveikti arba veikti labai lėtai. „Facebook” atstovai tikino, kad yra stengėsi išspręsti iškilusią problemą kuo greičiau.