| |

Akustinės sistemos automobilyje

Laiką prie riedančios mašinos vairo vairuotojai leidžia skirtingai: vieni važiuoja, priverstinai klausydamiesi variklio skleidžiamų garsų, kiti kalbasi su porininku arba keleiviu (jeigu tokių esama), treti (tokių nedaug) per įtaisytą kasetinį magnetofoną arba CD grotuvą mokosi užsienio kalbos. Tačiau dauguma klausosi radijo. Nesvarbu, ar sunkvežimis rieda automagistrale į svetimą šalį, ar vyksta su kroviniu į kitą to paties miesto galą, ar yra įstrigęs spūstyje, muzika, daugiausia populiari, yra tapusi jo palydove. Muzikinių programų klausymasis, jeigu ir nutrūksta, tai tik tam, kad būtų išklausytos naujausios žinios. Savo gyvavimo eros pradžioje sunkvežimiai buvo „įgarsinti“ tik savų variklių skleidžiamais triukšmais. Kelias šiandieninės radiomuzikinės sistemos link – beveik 90 metų. Dabar atrodo keista, tačiau 1910-aisiais ir sunkvežimių gamintojai, ir radioinžinieriai buvo įsitikinę, jog mašinoms ir radijo aparatūrai geriau laikytis viena nuo kitos atokiau. Manyta, jog radiosignalai gali sutrikdyti kuro elektrinio uždegimo cilindruose sistemas ir netgi sugadinti variklį, o uždegimo sistemos elektros krūviai savo ruožtu gali sukurti neįveikiamų kliūčių radijo bangų priėmimui. Pirmasis radijo imtuvas mašinoje buvo įtaisytas JAV. Jį įmontuoti 1919 metais įsidrąsino jaunas verslininkas Alfredas H. Grebė, po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos likęs be uždarbio nuo karinių užsakymų.

| |

Dynaudio akustinės sistemos

Dynaudio garsiakalbiai pripažįstami referenciniais garsiakalbiais tarp garso profesionalų. Dynaudio specialistai didžiuojasi, kad net 10 procentų jos produkcijos yra skirta garso profesionalams ir ši dalis iš lėto, bet kiekvienais metais auga. Profesionalų ir įrašų kompanijų naudojančių šios firmos produktus sąrašas tiesiog stulbinantis – nuo Dire Straits iki Nacionalinės filharmonijos, nuo džiazo iki The Prodigy, nuo įrašų studijų HitFactory iki Air Studios, nuo CBS/Sony iki SEGA. Taip pat galima paminėti tokias grupes Pet Shop Boys, the Cocteau Twins, Pete Townshend, Roger Waters, Sade and Marillion, taip pat įrašų firmas ir prodiuserius Battery, The Pierce Room Londone, NRG Studios Los Angele, Coconut Studios Kiolne, Mike Hedges, Trevor Horn, Steve Lipson, Mutt Lange, jau nekalbant apie televizijos, radio, koncertų sales ar kitus šios srities profesionalus naudojančius Dynaudio garsiakalbius. Taip, kad pavyzdžiui norėdami išgirsti muziką, maksimaliai atitinkančią tai, ką Jūsų mėgstamas atlikėjas norėjo, kad Jūs išgirstumėte, teks įsigyti kukliųjų Danų akustiką. O pagalvojus, kiek atlikėjų savo muziką, ar kiek filmų garso takelius įrašinėja CBS/SONY studijose, atsakymas taps savaime aiškus – DYNAUDIO turėtų būti kiekvieno tikro muzikos mėgėjo būsimos idealios automobilio ar namų audio sistemos dalis.

| |

„Paradigm“ garso kolonėlės

Jau 20 metų kanadiečių kompanija „Paradigm“ stebina pasaulį gaminamomis akustinėmis kolonėlėmis. Per tuos metus garso atkūrimo technikos pramonės specialistai „Paradigm“ produkcijai skyrė daugiau nei 250 įvairiausių apdovanojimų, gausybėje specializuotų leidinių apžvalgų ir testų sulaukta tik teigiamų atsiliepimų. Turbūt nei vienas kitas šios rinkos dalyvis nepatyrė tokio specialistų susidomėjimo kaip „Paradigm“ kompanijos kuriamos ir gaminamos akustinės sistemos. Tokio susidomėjimo priežasčių galima ieškoti įvairiomis kryptimis: nuo kanadiečių pomėgio kurti mistines fantastines istorijas iki gamintojos vadybos gudrybių. Kita vertus, Kanada garsėja ne tik kvapą gniaužiančiomis natūralios gamtos platybėmis, bet ir aukšto lygio technologijomis. Iš prigimties didybės manija „nesergantys“ kanadiečiai savo sukurtomis technologijomis ir produktais mielai dalijasi už daug palankesnę kainą nei kai kurios „išskirtinės“ tautos. Ne išimtis ir „Paradigm“ inžinieriai, kurie labiau domėdamiesi savo kūrinių garso atkūrimo ypatybėmis nei komercine sėkme pasiekė išties stulbinamų rezultatų. Ši Kanados kompanija nešvaistė pinigų tobulo garso formulės paieškoms, o tiesiog siekė aukštesnės garso kokybės už daugeliui prieinamą kainą. Pasirinkusi tokį kelią „Paradigm“ neprašovė pro šalį. Tą liudija akustinių kolonėlių serijos „Performance“ ir „Monitor“.

| |

„Koda” akustinės sistemos

Garso kolonėles KODA apjungia savyje naujausias įgarsinimo technologijas, jos pavyzdingai skamba ir įspūdingai atrodo. Dėl to šis prekinis ženklas ypač populiarus Amerikoje. 100% visos gaminamos produkcijos dalių, bei elementų gaminama nuosavose gamyklose. KODA – tai didžiausias kolonėlių pasirinkimas. Kiekvienas čia atras tikrą garso kokybę. KODA siūlo vartotojams daug skirtingų kolonėlių modelių. Galima rasti garso kolonėles mažoms patalpoms bei didelėms salėms įgarsinti. Visa produkcija tinka naudoti daugiakanalėje sistemoje (Dolby Digital ir DTS). „KODA“ gamykla užima 300.000m plotą, joje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų. Produkcijos kokybė nuolat tikrinama, kokybę garantuoja tokie kokybės sertifikatai kaip: ISO-9001;ISO-9002 ir QCCE. Gamyklos laboratorija naudoja moderniausią testavimo įrangą tokią kaip amerikiečių LEAP/LMS ir vokiečių PAAS-3L. .Galima pasigirti ne tik super garsu, bet ir labai maža kaina ir puikia kokybe. Visos produkcijos defekto procentas yra tik 0,1%. Greta garso kolonėlių kurios skirtos kaip namams taip ir profesionaliam naudojimui, „KODA“ gamina didelę gamą stiprintuvų, resiverių skirtų naudoti kaip su stereo sistemoms taip ir su namų kino sistemoms, už labai patrauklią kainą. Kolonėles KODA pagamintos labai kruopščiai,naudojant tik labai kokybiškas medžiagas. Įvairių spalvų dėka, kolonėles atrodo elegantiškai visur.

| |

Orientalistinė Castle kolonėlių reinkarnacija

Vyresnės kartos atstovai galbūt dar pamena grynakraujes britų kolonėles Castle Richmond, gamintas nuo pat firmos įkūrimo 1973 metais, ar dar rodos visai neseniai Lietuvoje pardavinėtus, „naujesnius“, nuo 9-to dešimtmečio pamėgtus modelius Howard, lentyninius Durham 900 ir kt. Savitas garsas ir išskirtinė korpuso apdaila natūraliomis medžiagomis — kertiniai Castle bruožai. Kas slypi po Castle prekiniu ženklu šiais laikais, kai ne tik kompanijos seniai nebėra — nėra net jos atstovybės Anglijoje! Kokie Castle valdančio milžino IAG (International Acoustic Group) ketinimai? Castle visada gamindavo patys savo gamyklėlėje — ir IAG gamina patys praktiškai viską: nuo firminių anglies pluošto membranų iki ričių ir net schemas skiriamiesiems filtrams. Žinoma, Kinijoje. Pats savininkas, IAG, valdomas Chang šeimos (Michael Chang yra kompanijos prezidentas, Bernard Chang – valdybos pirmininkas, o Daniel Chang – vykdantysis direktorius) savo „portfelyje“ turi dar keletą įspūdingų „brandų–grandų“: Quad, Mission, Wharfedale ir Audiolab. Per pastaruosius 4-ius metus Kinijos investicijos užsienyje pasiekė beveik 200 milijardų USD, iš jų apie 30 milijardų — Europoje.