Vartotojų federacijos pareiškimas

Lietuvos vartotojų interesams atstovaujančios organizacijos atvirame kreipimesi į šalies Seimą ir Vyriausybę išreiškė susirūpinimą dėl AB “Lietuvos dujos” akcijų pardavimo. Derybose su “Gazprom” minima sąlyga, jog 70 proc. dujų numatoma tiekti per AB “Lietuvos dujas”, o “Gazprom” siekia, kad įstatymu būtų panaikintas valstybinis dujų kainų reguliavimas laisviesiems vartotojams.

“Nuogąstaujame, jog įsigaliojus šioms nuostatoms, “Lietuvos dujos” užims dominuojančią padėtį dujų pardavimo rinkoje ir įgis galimybę didinti dujų kainas šilumos tiekėjams”, – teigė Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė.

Pasak jos, šis “Gazprom” scenarijus jau įgyvendintas kaimyninėse šalyse – dujų pardavimo kainos po privatizavimo Estijoje ir Latvijoje padidėjo apie 30 proc.

“Sekant kaimynų pavyzdžiu, šilumos energijos kaina neabejotinai kiltų ir galutiniams centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojams – daugiau kaip 2 mln. šalies gyventojų”, – sakė Lietuvos vartotojų asociacijos viceprezidentas Stanislovas Juodvalkis

Jo teigimu, laisvaisiais dujų vartotojais yra dauguma šilumos tiekimo įmonių, todėl kylant dujų kainai joms, brangtų ir šiluma gyventojams. O tolimesnis šilumos kainų augimas turėtų skaudžių socialinių pasekmių. “Jau dabar būsto šildymas pareikalauja žymios dalies daugelio šalies gyventojų pajamų, o vartotojų įsiskolinimai šilumos tiekimo įmonėms viršija 150 mln. litų”, – sakė S. Juodvalkis.

Šalies vartotojų interesus ginančių organizacijų manymu, valstybinio reguliavimo saugikliai turėtų neleisti monopolizuoti dujų tiekimo sektoriaus. “Prašome LR Gamtinių dujų įstatyme įrašyti nuostatą, kad dujų kainos laisviesiems vartotojams būtų reguliuojamos valstybės”, – teigė Zita Čeponytė.

Šiuo metu Lietuvoje centralizuotai yra tiekiama apie 70 proc. šilumos, centralizuotos šilumos tiekimo sistemos yra įrengtos visuose šalies miestuose ir daugelyje gyvenviečių. Didžiuosiuose miestuose centralizuotai tiekiamą šilumą naudoja apie 90 proc. gyventojų.

Pagarbiai,

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos Prezidentė Alvita Armanavičienė

Lietuvos vartotojų asociacijos Viceprezidentas Stanislovas Juodvalkis

Lietuvos vartotojų instituto Prezidentė Zita Čeponytė

Views All Time
Views All Time
2221
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!