Pasibaigus 2005 m., didžiausios fotorinkos atstovės pasaulyje skaičiuoja praradimus ir pelną: iš šios sferos traukiasi “Konica Minolta”, spalį jau pasitraukė AQFA, KODAK atleidžia dešimtis tūkstančių savo darbuotojų, o “Fujifilm” – išlieka pelninga.

“Konica Minolta” paskelbė, kad nutraukia laboratorijų ir fotoaparatų gamybą nuo 2006 m. kovo 31 d., o per ateinančius metus ruošiasi užbaigti ir fotomedžiagų tiekimą.

“Šiuo metu pasaulyje vyksta didžiuliai technologiniai pokyčiai: skaitmeninių fotoaparatų kiekis baigia susilyginti su analoginių, o pardavimai 2005 m. jau viršijo daugiau nei dvigubai. JAV ir Japonijoje skaitmeninius fotoaparatus turi kas antras, o Europoje – kas trečias gyventojas. Todėl, mano manymu, “Konica Minolta” tiesiog neatlaikė kokybės ir kainos lenktynių.” – komentuodamas konkurentus ištikusią nesėkmę sakė UAB “Fujifilm Lietuva” generalinis direktorius Edmundas Tradišauskas.

“Fujifilm” neketina mažinti savo apimčių. Lietuvoje 2005 m. jie pardavė 14 fotolaboratorijų, o fotoaparatų pardavimai, lyginant su 2004 m., išaugo 55 proc. Taip pat trečdaliu išaugo ir “Fujifilm” fotopopieriaus tiekimas.

2006 m. “Fujifilm” tikisi dar labiau padidinti savo pardavimus. Jau dabar dėl vykstančių pokyčių fotorinkoje dalis “Noritsu” fotolaboratorijų Lietuvoje pradėjo naudoti “Fujifilm” fotopopierių ir fotochemiją. Tikimasi, kad “Konica Minolta” pasitraukus iš fotorinkos, laboratorijų savininkai taip pat pradės naudoti “Fujifilm” fotopopierių. Juolab, kad greitu metu “Fujifilm” ketina jiems pasiūlyti ir fotochemiją.

Kontaktinis asmuo:
Edmundas Tradišauskas
UAB “Fujifilm Lietuva” gen. direktorius
Tel.: +370 699 55889
El. p.: e.tradisauskas@fujifilm.lt

Views All Time
Views All Time
2458
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!