Jeigu bijai – nedaryk, jeigu darai – nebijok! (Čingischanas)

Šiame portale pateikta nemažai praktinių patarimų pradedantiesiems verslininkams. Tačiau prieš žengiant pirmuosius nuosavo verslo kūrimo žingsnius, siūlytume jums rimtai susimąstyti. Ar jūs sugebėsite įgyvendinti savo verslo planus?

Jeigu galvojate apie nuosavo verslo kūrimą, tikriausiai jus vilioja tai, kad galėsite patys reguliuoti savo asmenines pajamas, planuoti savo laiką, būsite nepriklausomas, turbūt gundo ir verslininko prestižas. Tačiau ar jūsų negąsdina sunkus ir įtemptas darbas, nuolatinis stresas, didelė atsakomybė už šeimos gerovę ir rizika netekti visko, ką turite? Galite būti tikri: su įtampa, sunkiu darbu ir atsakomybe neišvengiamai susidursite. Bet ar mainais už šiuos nepatogumus gausite tai, ko siekiate?

Ar jūs esate ryžtingas, ar galite būti užsispyręs, siekdamas savo tikslų? Ar jūs pasitikite savimi, ar tikite sėkme? Ar esate entuziastas? Ar esate pasiryžę atsisakyti dalies laisvo laiko, kurį skiriate šeimai, ir vietoje to nuolat kęsti psichologinę įtampą? Pažiūrėkite į save, pamatykite save tokį, koks jūs esate, o ne tokį, kokį norite save matyti, ir atsakykite objektyviai į aukščiau išdėstytus klausimus. Padarėte?

Jeigu apie visa tai tikrai susimąstėte ir leidote sau suabejoti savo galimybėmis, tačiau atsakėte į kiekvieną klausimą “taip”, tuomet įsivaizduokite save nedidelės, tarkime, penkių – šešių darbuotojų įmonės vadovu. Jūs tikriausiai esate geras savo srities specialistas ir žinote, kaip gaminti produktą. Tačiau dabar jums reikia rūpintis ne tik gamyba, bet ir vadovavimu, personalu, pardavimais, marketingu, apskaita ir finansais. Ar jūs tam turite žinių ir įgūdžių?

Jeigu turite ir esate pasirengę rizikuoti, tuomet belieka tik patarti jums kritiškai pažiūrėti ir į jūsų sugalvotą verslo idėją bei nieko nepradėti tol, kol aiškiai neįsivaizdavote, ko jūs tikitės ir kuo rizikuojate. Ar verta rizikuoti? Prieš pradėdami, turėkite bent pradinį veiksmų planą, numatantį ir alternatyvius veiksmus, jeigu vieni ar kiti žingsniai neduos naudos. Prisiminkite ne tik Čingischanui priskiriamus žodžius, bet ir patarlę “tikėkis geriausio, ruoškis blogiausiam”.

Views All Time
Views All Time
1655
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!